Szymonmówi w Klub Gwarek - 08.10.2022 - Kraków Saturday, 08 October 2022 | Klub Gwarek, Kraków

start date: 20:00 / opening hour: 7:30 p.m.
MIEJSCE STOJĄCE - PRZEDSPRZEDAŻ TicketClub.pl - Bilety - Informacje
miejsce stojące, Dostępne do: 07 October 2022 23:59
40.00 PLN
Choose the number of tickets:
miejsce stojące, Dostępne do: 07 October 2022 23:59


MIEJSCE STOJĄCE - W DNIU KONCERTU TicketClub.pl - Bilety - Informacje
miejsce stojące, Dostępne od: 08 October 2022 00:00
Obecnie niedostępne
 
 
 

Szymonmówi Saturday, 08 October 2022 / Klub Gwarek, Kraków - Event description:

Już 8 października w krakowskim Klubie Gwarek wystąpi szymonmówi!

szymonmówi to projekt wokalisty, kompozytora i tekściarza Szymona Żurawskiego, który tworzy piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, a zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Do tworzenia inspiruje go szeroko pojęta popkultura w której szuka znanych tropów, by przetworzyć je przez własną wrażliwość i zaprezentować w świeżym wydaniu.

17 września nakładem firmy Mystic Production ukazała się debiutancka płyta szymonmówi pt. "Coś się zepsuło". Płyta która na starcie zbiera bardzo dobre recenzje, i jest swoistą odpowiedzią na obecne czasy, tak jak 20 lat temu była legendarna już płyta Lenny Valentino „Uwaga jedzie tramwaj” wydana jesienią 2001 roku. Szymon w swoich tekstach łączy obserwacje społeczne z intymnymi, prywatnymi przeżyciami swoimi i swoich przyjaciół. Jak sam przyznaje najbardziej inspirującymi do tworzenia rzeczy są te najstraszniejsze i najtragiczniejsze wydarzenia w życiu i historii świata. Nie boi się w swoich piosenkach poruszać tematów trudnych jak przemoc domowa (teledysk "Grochów" powstał przy współpracy z Centrum Praw Kobiet), katastrofa klimatyczna ("Najgorętsze lato w historii") czy rosnące w siłę ruchy anty-naukowe ("Pieśń młodych foliarzy").

Producentem większości materiału na płycie jest Swiernalis, artysta związany z wydawnictwem Kayax (albumy "Drauma" i "Psychiczny Fitnes"). “Co prawda brzmienie albumu Coś się zepsuło zachęca do tanecznych podrygów i zabawy, choć zmartwię się mocno, jeśli przy którymś z tych pląsów tańczący nie opamięta się i nie zwróci uwagi na to, jaka tragedia rozgrywa się w tle tej muzyki, będącym tekstami piosenek z debiutu szymonmówi. To powolna apokalipsa, która dzieje się tu i teraz”.

  • Weronika Szymańska, Rytmy.pl.

“Jeśli będziecie słuchać "Coś się zepsuło" nieuważnie, pomyślicie pewnie, że to lekka, ciepła płyta przepełniona wpadającymi w ucho melodiami. Tymczasem diabeł tkwi w szczegółach, bo za tą maską kryje się brutalnie szczera i jedna z najbardziej zgryźliwych wobec rzeczywistości płyt”. Rafał Samborski, Interia Muzyka.

Add to calendar Show on map
Add to Ticket Alert
More
Your shopping basket is empty
Your shopping basket is empty
Kazimiernikejszyn 2022, IX edycja - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kazimiernikejszyn 2022, IX edycja
7 minutes ago