Grzegorz Turnau - Bedford School w Wytwórnia - 24.01.2020 - Łódź Piątek, 24 stycznia 2020 | Wytwórnia, Łódź

godzina rozpoczęcia: 20:00 / godzina otwarcia bramek: 19:00
MIEJSCE SIEDZĄCE NIENUMEROWANE - Z KARTĄ ZNIŻKOWĄ TicketClub.pl - Bilety - Informacje
Miejsce siedzące nienumerowane, Dostępne do: 25 stycznia 2020 00:00
90.00 PLN
Wybierz liczbę biletów:
Miejsce siedzące nienumerowane, Dostępne do: 25 stycznia 2020 00:00


MIEJSCE SIEDZĄCE NIENUMEROWANE - BEZ KARTY ZNIŻKOWEJ TicketClub.pl - Bilety - Informacje
Miejsce siedzące nienumerowane, Dostępne do: 25 stycznia 2020 00:00
100.00 PLN
Wybierz liczbę biletów:
Miejsce siedzące nienumerowane, Dostępne do: 25 stycznia 2020 00:00

Grzegorz Turnau - Bedford School Piątek, 24 stycznia 2020 / Wytwórnia, Łódź - Opis wydarzenia:

W styczniu 2020 roku na wyjątkowym koncercie gościć będziemy wielkiego polskiego artystę – Grzegorza Turnaua, który wystąpi z równie wyjątkowym materiałem stanowiącym sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa i pierwszych inspiracji artysty.

Ta podróż zaczyna się w Bedford – mieście położonym w centralnej Anglii. Jest rok 1980. Grzegorz Turnau, niedoszły absolwent muzycznej podstawówki rok szkolny 1980/81 spędził w angielskiej Bedford School, gdzie ponownie polubił fortepian, starając się dobrać ze słuchu właściwe akordy do ulubionych piosenek Lennona i McCartney’a. Tych, które towarzyszyły mu od dzieciństwa i które w dużej mierze ukształtowały go jako piosenkarza.

„Pierwotnie zamierzałem zatytułować tę płytę „For No One” – w nawiązaniu do emblematycznej beatlesowskiej ballady. Skoro często wracałem do tych piosenek i grywałem je dla relaksu czy podczas domowych imprez, tytuł wydawał się odpowiedni: ta płyta nie jest „dla kogoś”, tylko dla mnie. Ale w końcu nazwałem ją „Bedford School”. Dlaczego? Wyjaśnieniem jest piosenka tytułowa. W każdym razie – mam taką nadzieję” – przyznaje artysta.

„Bedford School” powstał przy okazji 50-tych urodzin Turnaua. Jest pierwszym anglojęzycznym albumem w jego dorobku. Ten wyjątkowy zapis przeszłości stanowi sentymentalną podróż artysty do czasów dzieciństwa i pierwszych inspiracji. „Ten album jest też oczywistym wyrazem podziwu dla wszystkich moich IDOLI, a także osobistą pamiątką dla tych, którzy podzielali (i wciąż dzielą) moje fascynacje i którzy bywali świadkami moich późnonocnych rejsów po śpiewnikach, nierzadko nucąc ze mną”.

Charakter albumu określa taka właśnie niezobowiązująca, domowa atmosfera: od kameralnych piosenek z towarzyszeniem samego pianina, poprzez nasycone irlandzkim brzmieniem utwory nagrane z zespołem Shannon i jego charyzmatyczną wokalistką Marią Rumińską, aż po mocniejsze akcenty z udziałem stałych współpracowników Grzegorza (Cezary Konrad, Jacek Królik, Robert Kubiszyn, Robert Majewski oraz Leszek Szczerba). Natomiast całość brzmienia album zawdzięcza Leszkowi Kamińskiemu. Na płycie, poza autorską „Bedford School”, znalazły się „turnauowskie” aranżacje utworów znanych z repertuaru takich artystów jak The Beatles, Paul McCartney, Billy Joel, Donald Fagen, Sting czy Queen.

Grzegorz Turnau – obecny na polskiej scenie muzycznej od końca lat 80. krakowski piosenkarz, kompozytor i pianista. Wydał 16 albumów z własnym repertuarem. Karierę rozpoczynał w Piwnicy pod Baranami zaraz po zdobyciu pierwszej nagrody na krakowskim Studenckim Festiwalu Piosenki (1984). Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia m.in. 9 Fryderyków, 2 Wiktory, Grand Prix Festiwalu Opole, Mateusza (nagroda radiowej Trójki), 2 Superjedynki, a także Nagrodę Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki , Złoty Krzyż Zasługi czy Medal Zasłużony Kulturze – Gloria Artis. Jego występy solowe i z zespołem (do tej pory ponad 2500 koncertów) cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem słuchaczy ceniących poezję śpiewaną oraz oryginalną i kunsztowną formę estradową.

Wystąpi: Grzegorz Turnau
Bilety na Grzegorz Turnau

Wyszukiwane hasła

  • Grzegorz Turnau Łódź
  • Bilety Grzegorz Turnau
  • Grzegorz Turnau Łódź
  • Grzegorz Turnau Łódź bilety
  • Grzegorz Turnau bilety Łódź 24.01.2020
  • Bilety Grzegorz Turnau Wytwórnia
  • Koncert w Wytwórnia Grzegorz Turnau
  • Koncert Grzegorz Turnau bilety
  • Grzegorz Turnau Wytwórnia bilety
Zobacz więcej
Twój koszyk jest pusty
LAO CHE „Trasa Pożegnalna - No to Che” - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
LAO CHE „Trasa Pożegnalna - No to Che”
2 minuty temu