Koncert Odwołany - Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko w Aula im. Jana Pawła II w I LO - 25.05.2019 - Gniezno Sobota, 25 maja 2019 | Aula im. Jana Pawła II w I LO, Gniezno

godzina rozpoczęcia: 19:00

Koncert Odwołany - Stanisława Celińska z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko Sobota, 25 maja 2019 / Aula im. Jana Pawła II w I LO, Gniezno - Opis wydarzenia:

Passion ARMA Events pragnie z przykrością poinformować o konieczności odwołania koncertu Stanisławy Celińskiej w dniu 25 maja 2019 roku, na które to wydarzenie zakupiliście Państwo bilet. Powody odwołania nie leżą po stronie organizatora i są od niego całkowicie niezależne, ale mimo to pragniemy Państwa serdecznie przeprosić, jednocześnie wyrażając nadzieję iż koncert uda się zorganizować w innym terminie.

Z poważaniem - zespół Passion ARMA Events


Znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o niezwykle wszechstronnym talencie.

W 1969 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym.

W filmie debiutowała u boku Daniela Olbrychskiego w „Krajobrazie po bitwie” Andrzeja Wajdy (1970, nagroda aktorska w Łagowie). Rola młodej Żydówki Niny, której rodzina została wymordowana w czasie wojny, o mały włos nie przyniosła jej nagrody aktorskiej na MFF w Cannes. W dekadzie lat 70-tych była jedną z największych i najpiękniejszych gwiazd polskiego kina. Grała w filmach m.in.: Krzysztofa Zanussiego, Stanisława Barei, Jerzego Antczaka, Janusza Majewskiego, Andrzeja Kostenki, Wojciecha Marczewskiego, Piotra Szulkina, Barbary Sass, Andrzeja Barańskiego, Kazimierza Kutza. Za tragikomiczną rolę Izy Gęsiareczki, jednej z byłych ukochanych głównego bohatera w „Spisie cudzołożnic” Jerzego Stuhra otrzymała nagrodę na FPFF w Gdyni (1994).

Udział w komediach: „Złote runo” Janusza Kondratiuka (1996) i „Fuks” Macieja Dutkiewicza (1999) przyniósł jej nominację do Orła. Statuetkę Polskiej Nagrody Filmowej, jak również nagrodę na FF w Szanghaju otrzymała w 2001 roku za rolę w komedii „Pieniądze to nie wszystko” Juliusza Machulskiego.

Słynie także ze znakomitych ról teatralnych. Poza występami u Erwina Axera i Krzysztofa Warlikowskiego, jedną z najważniejszych, scenicznych kreacji była rola w monodramie według „Księgi Hioba” w reżyserii Bohdana Cybulskiego, zatytułowanym „De Profundis” (1984, nagroda Ministra Kultury i Sztuki za szlachetną formę poetyckiej interpretacji poezji).

W 1986 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi, w 1995 roku – uhonorowano ją nagrodą „Prometeusza” za ogół twórczości estradowej, w 2001 – nagrodą Teatru Polskiego Radia „Wielki Splendor” za kreacje radiowe, a w 2002 otrzymała statuetkę Feliksa Warszawskiego oraz nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę w „Oczyszczonych” Sarah Kane w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego.

Wybitną twórczość komediową Celińskiej doceniono na VIII Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, przyznając jej statuetkę Melonika w 2007 roku.

Najnowszą kreacją tej wybitnej aktorki jest rola pieśniarki, której najlepszą recenzją są niezliczone nagrody, jakie otrzymała za podwójnie platynową „Atramentową”, złoty „Suplement” i złote kolędy „Świątecznie, m.in. podczas 53 KFPP w Opolu w 2016 roku otrzymała – po raz pierwszy w historii festiwalu – nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej oraz uhonorowana została Złotym Mikrofonem. Najnowsza płyta artystki pt. „Malinowa” ukazała się w maju ubiegłego roku roku i składa się w większości z autorskich tekstów, do których muzykę skomponował Maciej Muraszko.

Teraz, po raz pierwszy z najnowszym repertuarem, Artystka przyjedzie do Gniezna, gdzie w prestiżowej Auli im. Jana Pawła II podziwiać ją będzie mogła publiczność z pierwszej stolicy Polski. I to w niezwykłym dniu, bowiem koncert odbędzie się z okazji Dnia Matki.

Wystąpi: Stanisława Celińska
Bilety na Stanisława Celińska

Wyszukiwane hasła

  • Stanisława Celińska Gniezno
  • Bilety Stanisława Celińska
  • Stanisława Celińska Gniezno
  • Stanisława Celińska Gniezno bilety
  • Stanisława Celińska bilety Gniezno 25.05.2019
  • Bilety Stanisława Celińska Aula im. Jana Pawła II w I LO
  • Koncert w Aula im. Jana Pawła II w I LO Stanisława Celińska
  • Koncert Stanisława Celińska bilety
  • Stanisława Celińska Aula im. Jana Pawła II w I LO bilety
Zobacz więcej
Twój koszyk jest pusty
Pozostałe koncerty w Aula im. Jana Pawła II w I LO
Legendy Metalu - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Legendy Metalu
16 minut temu