Synestezje: Dikanda & Marko Kukobat / Kroke & Maja Sikorowska w Klub Studio - 22.11.2019 - Kraków Piątek, 22 listopada 2019 | Klub Studio, Kraków

godzina rozpoczęcia: 19:00 / godzina otwarcia bramek: 18:00
Automatyczny wybór miejsc
Wybierzemy dla Ciebie najlepsze miejsca
Zakup z widoku sali

PŁYTA / MIEJSCE STOJĄCE - PRZEDSPRZEDAŻ - ULGOWY / STUDENCKI TicketClub.pl - Bilety - Informacje
Miejsce stojące, Dostępne od: 04 września 2019 16:00
Obecnie niedostępne
 
 
 


PŁYTA / MIEJSCE STOJĄCE - ULGOWY / STUDENCKI TicketClub.pl - Bilety - Informacje
Miejsce stojace, Dostępne od: 15 listopada 2019 00:00
Obecnie niedostępne
 
 
 


PŁYTA / MIEJSCE STOJĄCE - PRZEDSPRZEDAŻ - NORMALNY TicketClub.pl - Bilety - Informacje
Miejsce stojące, Dostępne od: 04 września 2019 16:00
Obecnie niedostępne
 
 
 


PŁYTA / MIEJSCE STOJĄCE - NORMALNY TicketClub.pl - Bilety - Informacje
Miejsce stojące, Dostępne od: 15 listopada 2019 00:00
Obecnie niedostępne
 
 
 


BALKON / MIEJSCE SIEDZĄCE - PRZEDSPRZEDAŻ TicketClub.pl - Bilety - Informacje
Miejsce siedzące numerowane na balkonie, Dostępne od: 04 września 2019 16:00
Obecnie niedostępne
 
 
 


BALKON / MIEJSCE SIEDZĄCE - BILET TicketClub.pl - Bilety - Informacje
Miejsce siedzące numerowane na balkonie, Dostępne od: 15 listopada 2019 00:00
Obecnie niedostępne
 
 
 

Trwa ładowanie mapy...


Synestezje: Dikanda & Marko Kukobat / Kroke & Maja Sikorowska Piątek, 22 listopada 2019 / Klub Studio, Kraków - Opis wydarzenia:

Synestezje. Muzyka Plastyka Słowo
w ramach festiwalu naprawdę niezwykły projekt:
Dikanda & Marko Kukobat oraz Kroke & Maja Sikorowska

DIKANDA to powstały w Szczecinie, uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody - w tym "Płyta roku" niemieckiego czasopisma "Folker" przyznana w 2005 roku za "Usztijo". Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy - "dikandisz". Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest relacją między artystami a publicznością.

WAŻNE WYSTĘPY I NAGRODY

 • Festiwal Muzyki Folkowej Polskiego Radia Nowa Tradycja 1999 – I nagroda
 • Festiwal Eurofolk 1999 – I nagroda
 • Montreux Jazz Festival – Montreux 2001
 • Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej – Opole 2001, 2002
 • Sziget Festival – Budapeszt 2003
 • Folkowy Fonogram Roku – III miejsce za płytę Jakhana Jakhana 2002
 • Festiwal Folkherbstfestival Plauen 2004 – I nagroda i nagroda publiczności
 • Występ w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce 2008
 • XVII Przystanek Woodstock – Kostrzyn nad Odrą 2011
 • Maja Sikorowska & Kroke - AVRA

  MAJA SIKOROWSKA - krakowska wokalistka śpiewająca także po grecku ma za sobą kilka lat pracy estradowej, najpierw z zespołem Pod Budą, której liderem jest jej ojciec, obecnie solo. Jej dokonania utrwalone zostały na trzech płytach nagranych wspólnie z ojcem: „Kraków – Saloniki” nominowanej do nagrody Fryderyka, „Sprawa rodzinna” a także okazjonalne wydawnictwo z pastorałkami i kolędami.

  KROKE (w języku Jidysz oznacza Kraków) zostało utworzone w 1992 roku przez trójkę przyjaciół: Tomasza Kukurbę (altówka), Jerzego Bawoła (akordeon) i Tomasza Lato (kontrabas). Członkowie zespołu przeszli przez wszystkie etapy klasycznej edukacji muzycznej, mają także za sobą eksperymenty z jazzem oraz muzyką nowoczesną. Początkowo zespół kojarzony był z muzyką klezmerską z silnymi wpływami bałkańskimi. Aktualnie w swej twórczości balansuje pomiędzy gatunkami, czerpiąc inspiracje z muzyki etnicznej całego świata, wzbogacając improwizacjami - tworzy swój własny, charakterystyczny styl. W swoim dorobku Kroke ma 11 autorskich płyt, oraz „East Meets East” nagrane z Nigelem Kennedym i „Śpiewam Życie” z Edytą Geppert.

  Wspólna płyta „AVRA” została nagrana w 2010 r w Krakowie, w studio Nieustraszeni Łowcy Dźwięków. Zawiera 12 utworów zaśpiewanych przez Maję Sikorowską w języku greckim. Jak w każdym kraju, obok lukrowanej szmiry, powstają pieśni piękne, pieśni mądre, dotyczące różnych regionów i różnych środowisk. Pietyzm Greków dla tradycji pozwala by przebojami zostawały zarówno melodie ludowe, jak te z nurtu rebetiko czyli folkloru miejskiego i te wreszcie pisane przez współczesnych zawodowych autorów. Maja Sikorowska penetruje owe klimaty od dziecka znając język grecki tak samo jak polski, będąc na dodatek przygotowanym muzykiem ( matura w klasie fortepianu). Krakowski zespół Kroke to nie tylko świetni wirtuozi, to przede wszystkim ludzie szukający w muzyce nowych wyzwań, a grecki materiał z jego melizmatami i nieparzystymi rytmami takim wyzwaniem właśnie jest. Powstała płyta niezwykła, energetyczna i liryczna zarazem każąca ponieść się przebojowej frazie lub zasłuchać w nostalgiczną kantylenę. Nie znajdziecie w niej śladu komercji ani koniunktury, bowiem powstała w wyniku eksplozji identycznych marzeń artystów. Przejmujący głos Mai ,oraz misterne dźwięki altówki, akordeonu, kontrabasu i instrumentów perkusyjnych przeniosą was do świata, który was zaczaruje, mimo że wyśpiewany w obcym języku. Otoczy was swoją tytułową aurą.

  Maja Sikorowska i Kroke – połączenie dwóch żywiołów. Wokalistki władającej perfekcyjnie językiem greckim i zespołu doskonale poruszającego się w bałkańskich klimatach przyniosło niezwykłą płytę „Avra”, która próbuje polskiemu słuchaczowi pokazać piękno i autentyzm muzyki, której dotychczas nad Wisłą w takiej formie nie prezentowano. Poruszające współbrzmienie głosu i instrumentów przenosi słuchaczy w inne rejony Europy.

  Wystąpi: Dikanda
  Bilety na Dikanda

  Wyszukiwane hasła

  • Dikanda Kraków
  • Bilety Dikanda
  • Dikanda Kraków
  • Dikanda Kraków bilety
  • Dikanda bilety Kraków 22.11.2019
  • Bilety Dikanda Klub Studio
  • Koncert w Klub Studio Dikanda
  • Koncert Dikanda bilety
  • Dikanda Klub Studio bilety
  Zobacz więcej
  Twój koszyk jest pusty
  Świetliki - zdjęcie główne wydarzenia

  Fan kupił bilet na
  Świetliki
  6 minut temu