L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE & GOŚCIE: „100 LAT POLSKIEJ MUZYKI FILMOWEJ” - KONCERT URODZINOWY Sobota, 29 września 2018 / Wytwórnia, Łódź

godzina rozpoczęcia: 20:00 | godzina otwarcia bramek: 19:00
BILETY - Z KARTĄ ZNIŻKOWĄ WYTWÓRNI
Miejsca stojące, Dostępne od: 12 września 2018 16:00
65.00 PLN
Wybierz liczbę biletów:
Miejsca stojące, Dostępne od: 12 września 2018 16:00


BILETY - NORMALNY
Miejsca stojące, Dostępne od: 12 września 2018 16:00
75.00 PLN
Wybierz liczbę biletów:
Miejsca stojące, Dostępne od: 12 września 2018 16:00

L.U.C & REBEL BABEL ENSEMBLE & GOŚCIE: „100 LAT POLSKIEJ MUZYKI FILMOWEJ” - KONCERT URODZINOWY Sobota, 29 września 2018 / Wytwórnia, Łódź - Opis wydarzenia:

29 września świętować będziemy 5. urodziny hotelu DoubleTree by Hilton Łódź oraz 10-lecie Wytwórni. Zwieńczeniem wspólnego jubileuszu będzie koncert w wykonaniu jazzowo-folkowo-hip-hopowego big banduRebel Babel Ensemble zatytułowany „100 Lat Polskiej Muzyki Filmowej”. Będzie to podróż przez 100 lat polskiej muzyki filmowej. Na deskach Wytwórni pojawią się artyści sceny muzycznej i teatralnej, którzy na nowo zinterpretują mniej i bardziej znane kompozycje filmowe. Podczas koncertu planowany jest także specjalny epizod poświęcony łódzkiej kinematografii. Autorem projektu i jego współwykonawcą jest Łukasz L.U.C Rostkowski, laureat Paszportu Polityki i Mateusza Trójki.

Rebel Babel Ensemble to założony w 2015 roku przez L.U.C-a i Johna Feata międzynarodowy, transkulturowy Big Band łączący solistów, kompozytorów, tekściarzy oraz amatorskie i zawodowe orkiestry. Pretendent do miana największego zespołu świata działający pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W ciągu 3 lat pod jego sztandarem w całej Europie zagrało ponad 7000 muzyków z Polski, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii, Czech, Białorusi, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Litwy i Portugalii. Projekt umożliwia studentom i amatorom z różnych krajów wymianę energii i koncertowanie z zawodowcami oraz gwiazdami (m.in. Grubsonem, Kayah, Kalibrem 44, Czesławem Mozilem, Melą Koteluk, Promoe czy Rapsusklei). Big Band za pomocą muzyki ma na celu przekraczanie barier kulturowych i prezentowanie piękna odmiennych języków w lingwistycznym i muzycznym znaczeniu. Konglomerat wykonuje utwory z pogranicza różnych stylistyk, łącząc ze sobą folk, jazz, elektronikę i muzykę współczesną.Tym razem RBE połączy te gatunki z muzyką filmową. Podczas urodzinowego koncertu na scenie Wytwórni obok L.U.C–a wystąpią: wybitny pianista i kompozytor Krzysztof Herdzin, nagrodzony dwoma Fryderykami polski saksofonista Maciej Obara, uznany w kręgach hip-hopowych kompozytor i aranżer Pawbeats, wokalistka jazzowa Dorota Miśkiewicz, żeńska część polsko-ukraińskiego składu DAGADANA, wokalistaPiotr Zioła, aktorka Małgorzata Kożuchowska oraz Słupecka Nadzwyczajna Orkiestra Dęta. Artyści przedstawią własne interpretacje repertuaru wybitnych twórców muzyki filmowej, o których świat mógł już usłyszeć, jak również tych mniej znanych, ale równie wartych promowania w Polsce i na świecie kompozytorów. Tego wieczoru nie zabraknie więc kompozycji Krzysztofa Komedy, Bronisława Kapera, Henryka Kuźniaka, Jana A.P. Kaczmarka, Władysława Daniłowskiego, Aleksandra Tansmana czy Henryka Warsa w klasycznych oraz nowych aranżacjach.

Projekt ten jest kolejnym, ważnym etapem na drodze artystycznej L.U.C-a.

To dla mnie bardzo ważny moment i piękna chwila – mówi Artysta. – Łączenie muzyki z obrazem zawsze było moją wielką pasją. Dzięki Rebel Babel Ensemble znajduję w końcu czas, motywację i przestrzeń na rozwój kompozytorski i zgłębianie muzyki filmowej, która zawsze była moją pasją. To pierwszy krok do realizacji założeń, które postawiłem sobie kilka lat temu. Nie mam zamiaru rezygnować z poetyki i wokalu, ale poprzez ten projekt chcę przyjrzeć się niesamowitym talentom polskich kompozytorów i rozwinąć swój warsztat, by móc tworzyć jeszcze lepszą i bogatszą muzykę do filmów.

Koncert „100 Lat Polskiej Muzyki Filmowej” w wykonaniu Big Bandu RBE jest doskonałym sposobem na podsumowanie 10-ciu lat istnienia klubu Wytwórnia na polskiej mapie kulturalnej oraz 5-ciu lat istnienia pierwszego DoubleTree by Hilton w Polsce, który filmowymi akcentami w swoich wnętrzach kontynuuje tradycję Łąkowej 29, a jego fasada uważana jest za największy pomnik polskiego filmu.

Dawne kompozycje, które otrzymają nowego ducha, dzięki nowoczesnym aranżacjom RBE i L.U.C-a, stanowić będą piękną i przemyślaną alegorię tego wyjątkowego miejsca przy ulicy Łąkowej 29 w Łodzi. Wykonane z niepowtarzalną energią i werwą przez Big Band złożony z zawodowych muzyków jazzowych zwanych jako „Rebel Babel Commanders”
oraz z orkiestry dętej wyczarują niepowtarzalną filmową atmosferę w dawnej hali Wytwórni Filmów Fabularnych.

ŁUKASZ „L.U.C” ROSTKOWSKI – jest producentem muzycznym, wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów, a także performerem multimedialnym, reżyserem wideoklipów oraz koncertów.

Siedem lat życia poświęcił przygotowaniom do aplikacji adwokackiej, by ostatecznie zrezygnować z niej na rzecz działań twórczych. Od 2002 roku nagrał 16 studyjnych albumów konceptualnych, stworzył muzykę do wielu filmów, programów i spektakli. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki, tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, reggae, folku, elektroniki i klasyki. Jego największą pasją jest łączenie muzyki z obrazem i słowem. Jest autorem filozofii, która mówi o czterech galaktykach sztuki, tj. traktowaniu Muzyki, Filmu, Grafiki i Słowa jako jednego sumarycznego przekazu.

W 2009 roku L.U.C stworzył cykl multimedialnych spektakli historycznych – nowoczesnych i artystycznych lekcji historii pt. „Zrozumieć Polskę”. W ramach tego projektu powstało 5 słuchowisk / koncertów / spektakli / widowisk multimedialnych: „39/89”, „Warsaw WAR/SAW”, „Kurier z Warszawy”, „Ibidem’40”, „Pilecki. Ucieczka do Wolności” oraz oczekujący na premierę w Muzeum II Wojny Światowej – „Bellum Symphonica”.

Rozmachem i odwagą swoich produkcji, eklektyzmem oraz stosowaniem niekonwencjonalnych rozwiązań muzycznych zyskał szacunek krytyków i dziennikarzy, otrzymując przy tym wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach kulturalnych oraz tytuł Artysty XXI wieku. Jego prace, a także charyzma, oryginalne performensy i edukacyjne projekty społeczne (takie jak promujące kulturę języka „Rymoliryktando” czy estetykę przestrzeni publicznej „Pospolite Ruszenie”) zostały docenione wieloma nagrodami m.in. Paszportem Polityki 2010 (za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków), Mateuszem Trójki 2013 w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Wydarzenie (razem z Motion Trio), Wrocławską Nagrodą Muzyczną za płytę „39/89 Zrozumieć Polskę”, nagrodą Yach Film (za teledysk do „O energocyrkulacji i szczęściu"), nagrodą „Gwarancje Kultury” TVP Kultura, „Warto” Gazety Wyborczej czy „Ale Sztuka!”. L.U.C był również kilkukrotnie nominowany do Fryderyków (2005, 2007, 2008).

Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami m.in. z Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Kalibrem 44, Marią Peszek, Krystyną Prońko, Grubsonem czy islandzkim zespołem eksperymentalnym múm. Supportował Trickiego, The Prodigy, Taliba Kweli, Massive Attack i wielu innych światowej klasy artystów.

W 2018 roku na rynku ukazała się jego płyta zatytułowana „GOOD L.U.C.K”, na której artysta spotkał ze sobą muzyków (m.in. Bovska, Gutek, Sarsa, Robert Cichy, Laboratorium Pieśni) i aktorów (Katarzyna Figura, Wojciech Mecwaldowski, Tomasz Kot, Arek Jakubik czy Karolina Czarnecka).


Zobacz więcej
Potrzebujesz pomocy ?
Skontaktuj się z nami!
kontakt@ticketclub.pl
Twój koszyk jest pusty

Inne wydarzenia z : Wytwórnia

02.11.2018 | Bilety od 60 PLN
KULT
Wytwórnia, Łódź
01.02.2019 | Bilety od 120 PLN
Kult Akustik
Wytwórnia, Łódź
31.10.2018 | Bilety od 55 PLN
FISZ EMADE TWORZYWO N...
Wytwórnia, Łódź
13.12.2018 | Bilety od 45 PLN
DR MISIO
Wytwórnia, Łódź
17.11.2018 | Bilety od 50 PLN
PIDŻAMA PORNO
Wytwórnia, Łódź
20.01.2019 | Bilety od 55 PLN
DŻEM
Wytwórnia, Łódź
15.12.2018 | Bilety od 55 PLN
COMA XX-LECIE ZESPOŁU...
Wytwórnia, Łódź
22.11.2018 | Bilety od 40 PLN
BOKKA
Wytwórnia, Łódź
16.11.2018 | Bilety od 60 PLN
ŁĄKI ŁAN & DMUCHAWCE
Wytwórnia, Łódź
15.11.2018 | Bilety od 75 PLN
AGA ZARYAN
Wytwórnia, Łódź
08.11.2018 | Bilety od 45 PLN
NATALIA NYKIEL V TOUR
Wytwórnia, Łódź
Lista wszystkich wydarzeń i miejsc Zobacz!