Ólafur Arnalds w COS Torwar - 21.02.2019 - Warszawa Czwartek, 21 lutego 2019 / COS Torwar, Warszawa

godzina rozpoczęcia: 20:00 / godzina otwarcia bramek: 19:00
TRYBUNY - MIEJSCA SIEDZĄCE NIENUMEROWANE - BILET TicketClub.pl - Bilety - Informacje
Miejsca siedzące nienumerowane na Trybunach, Dostępne do: 22 lutego 2019 00:00
140.00 PLN
Wybierz liczbę biletów:
Miejsca siedzące nienumerowane na Trybunach, Dostępne do: 22 lutego 2019 00:00

Ólafur Arnalds Czwartek, 21 lutego 2019 / COS Torwar, Warszawa - Opis wydarzenia:

Ólafur Arnalds - islandzki kompozytor i pianista, zdobywca nagrody filmowej BAFTA, wystąpi w Warszawie i Poznaniu z akompaniamentem kwartetu smyczkowego, perkusisty i dwóch fortepianów! Islandczyk zagra 21 lutego na stołecznym Torwarze i dzień później w Sali Ziemi MTP w Poznaniu. Artystę gościmy w ramach światowej trasy koncertowej promującej jego nowy album „re:member” . Na koncerty dostępne są jedynie bilety na miejsca siedzące.

W swej solowej twórczości Arnalds oryginalnie łączy dźwięki fortepianu, sekcji smyczkowej i elektroniki. Wychował się w rodzinie muzyków: jego ojciec był nauczycielem gry na pianinie. Swój pierwszy autorski materiał, album „Eulogy for Evolution” i EP „Variation of Static” nagrał w 2008 roku i promował podczas wspólnej trasy ze sławnymi Sigur Rós. Swój talent i rynkową pozycję Arnalds potwierdził kolejnymi albumami „...And They Have Escaped the Weight of Darkness" i „For Now I Am Winter" ((2013 ). Na koncie ma także soundtracki do takich filmów jak „Another Happy Day” Sama Levinsona z Ellen Barkin w roli główne czy „Igrzyska śmierci” (The Hunger Games”) z Jennifer Lawrence. Za muzykę do znakomitego serialu „Broadchurch” otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA TV Craft Award.

W 2015 roku wraz z pianistką Alice Sarą Ott Islandczyk współtworzył też projekt „The Chopin Project”, mający na celu nowe spojrzenie na spuściznę Fryderyka Chopina. Projekt był hołdem Ólafur dla jego babci, wielkiej miłośniczki twórczości polskiego twórcy. W ostatnich latach ukazały się także kolekcja „Loon” i „Trance Frendz” dokumentująca jego współpracę z Nilsem Frahmem.

Jego kompozycja „Particles” nagrana wspólnie z Nanną Bryndis z popularnej grupy of Monster And Men byłą pierwszym utworem w klasycznej aranżacji wyemitowanym w programie Zane Lowe „Beats 1”. Od kilku lat Ólafur współtworzy też elektroniczny duet Kiasmos.

W Polsce Arnaldsowi towarzyszyć będzie perkusista oraz kwartet smyczkowy. Ciekawostką na scenie będą też dwa samogrające, pół-generatywne fortepiany, - nad ich oprogramowaniem i konfiguracją Ólafur i jego pomocnicy pracowali ponad dwa lata. Dzięki tym niezwykłym instrumentom, każde koncertowe wykonanie kompozycji Arnaldsa ma wyjątkowy, niepowtarzalny charakter.

Wystąpi: Ólafur Arnalds
Bilety na Ólafur Arnalds

Wyszukiwane hasła

  • Ólafur Arnalds Warszawa
  • Bilety Ólafur Arnalds
  • Ólafur Arnalds Warszawa
  • Ólafur Arnalds Warszawa bilety
  • Ólafur Arnalds bilety Warszawa 21.02.2019
  • Bilety Ólafur Arnalds COS Torwar
  • Koncert w COS Torwar Ólafur Arnalds
  • Koncert Ólafur Arnalds bilety
  • Ólafur Arnalds COS Torwar bilety
Zobacz więcej
Twój koszyk jest pusty
Pozostałe koncerty w COS Torwar
Wpisy na blogu

Wpisy na blogu

Ania Dąbrowska - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Ania Dąbrowska
6 minut temu