Andrzej Poniedzielski in Klub Stodoła - 23.11.2025 - Warszawa Sunday, 23 November 2025 | Klub Stodoła, Warszawa
start date: 19:00 / opening hour: 18:00Andrzej Poniedzielski Sunday, 23 November 2025 / Klub Stodoła, Warszawa - Event description:
Wieczór słowa, śmiechu i refleksji, czyli kolejna edycja Andrzejek z Andrzejem Poniedzielskim!
Klub Stodoła zaprasza na uwielbiane Andrzejki z Andrzejem Poniedzielskim! Ceniony satyryk, aktor, poeta oraz autor piosenek już 23 listopada 2025 zaprezentuje warszawskiej publiczności swój program, przepełniony błyskotliwą satyrą oraz subtelnym humorem. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek, przygotowanych specjalnie na tę okazję. Bilety na wyjątkowy wieczór andrzejkowy właśnie trafiły do sprzedaży!
Andrzeja Poniedzielskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. To postać doskonale znana i ceniona w kręgach kabaretowych, poetyckich i literackich. Artysta urodził się w 1954 roku. Jeszcze w czasach szkoły średniej założył szkolny kabaret, a na studiach napisał swoje pierwsze wiersze. W 1977 roku otrzymał wyróżnienie na Spotkaniach Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie i nagrodę Naczelnej Redakcji Muzyki Estradowej PR i TV na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Pierwszy tomik wierszy artysty, zatytułowany. „Chyba już można...”, ujrzał światło dzienne w 1984 roku.
Andrzej Poniedzielski jest autorem ponad 250 wierszy, kilkuset felietonów i wielu tekstów piosenek m. in. dla Elżbiety Adamiak, Michała Bajora, Haliny Frąckowiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, Jolanty Majchrzak, Maryli Rodowicz, Stanisława Soyki, Doroty Stalińskiej, Lory Szafran, Grzegorza Turnaua, Anny Treter. Pisał do muzyki m.in. Katarzyny Gaertner, Seweryna Krajewskiego, Włodzimierza Nahornego, Janusza Strobla i Jerzego Satanowskiego, Tadeusza Woźniaka. To także laureat tytułu "Mistrza Mowy Polskiej" oraz "Ambasadora Polszczyzny". Od 2001 roku regularnie pisze felietony dla łódzkiego miesięcznika kulturalnego „Kalejdoskop”. Dawniej tworzył „Felietony z wierszem” dla miesięcznika „Zwierciadło”.
Podczas andrzejkowego wieczoru z Andrzejem Poniedzielskim, który odbędzie się 23 listopada 2025 w Klubie Stodoła, warszawska publiczność będzie miała okazję zanurzyć się w świat subtelnego humoru oraz inteligentnej refleksji. Na scenie zabrzmią satyryczne piosenki o życiu, relacjach i codziennych absurdach – wszystko w charakterystycznym stylu mistrza słowa. Nie zabraknie również muzycznych niespodzianek. Artyście towarzyszyć będą wybitni muzycy: Paweł Jabłoński (fortepian), Tomasz Piątek (klarnet) oraz Jakub Chmielarski (gitara).
---
Andrzejki z Andrzejem Poniedzielskim
23 listopada 2025, Klub Stodoła
ul. Batorego 10, Warszawa
Bilety dostępne w kasie klubu oraz w sprzedaży internetowej:
www.ticketclub.pl
Tickets for Andrzej Poniedzielski

- Choose the number of tickets automatically or from the map view.
- Choose ticket type (electronic, collector's, standard).
- You must complete your order within 10 minutes of adding your tickets to your cart.
- If you wish to complete your purchase and proceed to checkout, click the "Finish Order" button.
- Follow steps in the shopping basket to finalize a purchase.
- You will receive information about the status of the order at the e-mail address provided.

- Choose the number of tickets automatically or from the map view.
- Choose ticket type (electronic, collector's, standard).
- You must complete your order within 10 minutes of adding your tickets to your cart.
- If you wish to complete your purchase and proceed to checkout, click the "Finish Order" button.
- Follow steps in the shopping basket to finalize a purchase.
- You will receive information about the status of the order at the e-mail address provided.





