Pozostałe - bilety

Pozostałe Sport 2024 - bilety

Warto uprawiać sport. Ci, którzy regularnie ćwiczą, np. biegają, jeżdżą na rowerze i pływają, są przede wszystkim zdrowsi od tych, którzy tego nie robią. Wysiłek fizyczny buduj e tężyznę fizyczną, pogłębia sprawność organizmu i odporność na zmęczenie. Niebagatelną sprawą jest także wpływ sportu na psychikę. Badania naukowe jednoznacznie dowodzą, że aktywność fizyczna pozwala zredukować stres, usuwa złe emocje i relaksuje. Szczególnie wartościowe jest uprawianie sportu na świeżym powietrzu, np., w lesie czy parku, z dala od spalin. Ciało jest wtedy dotlenione i odpowiednio pobudzone, zyskujemy sporą dawkę endorfin. Oczywiście nie każdy może uprawiać sport wyczynowo i ta często jakby chciał. Warto jednak doceniać wysiłki tych, którzy się biorą udział w zawodach i sięgają po medale. Bilety na inne wydarzenia sportowe zdobądź z odpowiednim wyprzedzeniem!

Bardzo popularnym sportem drużynowym jest siatkówka. W lecie jej rozgrywki odbywają się w wakacyjnej formie — piłki plażowej . Klasyczna siatkówka to sport drużynowy, w którym biorą udział dwie drużyny po 6 zawodników każda. W zespole jest zawodnik atakujący, rozgrywający, dwóch środkowych, dwóch przyjmujących oraz libero. Na boisku przebywa jednak tylko sześciu grających, libero zmienia się z zawodnikiem środkowym stojącym w linii obrony, gdy zespół przyjmuje zagrywkę. Siatkówka polega na odbijaniu piłki tak, aby przeleciała nad siatką i dotknęła boiska w części należącej do przeciwnika. Każda drużyna może wykonać jedynie trzy odbicia, czwarte jest błędem. Celem gry jest wybicie piłki nad siatką tak, aby znalazła się na polu przeciwnika i zmuszeniu rywali do popełnienia błędu.

Do Polski siatkówka trafiła za pośrednictwem YMCA. Pierwszy pokazowy mecz odbył się w Warszawie w 1919. W 1920 roku rozegrano w Łodzi pierwszy turniej drużyn szkolnych. W 1929 w Warszawie odbyły się pierwsze mistrzostwa Polski. W rywalizacji drużyn kobiecych zwyciężył AZS Warszawa, a wśród mężczyzn YMCA Łódź.

Kup bilety na inne wydarzenia sportowe !

Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja
3 minutes ago