Stand up - bilety

Stand up bilety

Stand-up to forma rozrywki, polegająca na wygłaszaniu przez aktora komediowego artystycznego monologu. Wypowiedź jest pełna anegdot, żartów i rozmaitych opowieści, całość opiera się o charyzmę wykonawcy i jego zdolności przykuwania uwagi. Nazwa „stand-up” z pochodzi od angielskiego słowa „stojący”, aktor występuje przed publicznością w postawie stojącej.

Koncerty :

Bilety na stand up to świetna propozycja na zabawny wieczór. Zdobądź je!

Stand-up rzadko wykorzystuje jakąś scenografię czy inscenizację, artysta ma do dyspozycji jedynie mikrofon, własne uzdolnienia i poczucie humoru. Sam sobie jest reżyserem i decyduje o kolejności wypowiadanych anegdot i żartów, samodzielnie buduje atmosferę i wywołuje określone reakcje publiczności. Zadaniem artysty jest rozśmieszenie i poruszenie oglądających go ludzi, jeśli się to uda, zyska oklaski i zdobędzie uznanie, jeśli nie — schodzi ze sceny bez sukcesu i w zażenowaniu. Stand up to forma rozrywki bardzo popularna w Ameryce. Jest nieco podobna do kabaretu, jednak podstawową różnicą jest to, że jest to występ jednoosobowy. Celem artysty jest wywarcie wielkiego wrażenia na odbiorcy, komik ma pełną wolność — może mówić jak chce i co chce, w sposób, który mu się wydaje odpowiedni. Stand-uperzy mówią o wszystkim, często zaczynają od siebie, opowiadają o swoich emocjach i rozterkach. Potrafią długo rozwodzić się na temat swoich niepowodzeń, fantazjują i zwierzają się ze swojego bólu. Omawiane są małe domowe sprawy, jak i skandale z pierwszych stron gazet. Spektakl zawiera wyraźne elementy groteski i absurdu.

Bilety na stand up

Monologi stand-uperów dotykają wszystkich możliwych kwestii, bardzo często łamią konwenanse i nie stronią od tematów tabu. Swobodnie kpią sobie z polityki, mniejszości seksualnych, potrafią bez ogródek wyśmiewać się z kościoła, księży i tradycji. Satyra jest często bardzo ostra i bezlitosna, a treść wypowiedzi — niezwykle kontrowersyjna. Z tego względu bilety na stand up zwykle są sprzedawane jedynie osobom dorosłym.

Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień I - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień I
3 minutes ago