Metal - bilety

Metal koncerty 2024 - bilety

Muzyka heavy metalowa powstała na przełomie lat 60-tych i 70-tych XX wieku, pierwsze grupy funkcjonowały na terenie USA i Wielkiej Brytanii. Zespoły te prezentowały muzykę pełną ciężkich, ostrych brzmień, z mocną perkusją i z długimi, bardzo przesterowanymi solówkami gitarowymi. Za twórców gatunku uważa się muzyków z Deep Purple, Led Zeppelin i Black Sabbath. Zespoły te zdobyły duże masy odbiorców i uznanie krytyków. W połowie lat 70-tych XX wieku zespół Judas Priest odrzucił wpływy bluesa i rozwinął heavy metal w nową formę.

Koncerty :

Bilety na koncerty metal

Obecnie grupy fanów muzyki metalowej na całym świecie tworzą charakterystyczną subkulturę. W latach 80-tych XX wieku, podstawowym, komercyjnym nurtem muzyki metalowej stał się glam metal. Muzykę w tym gatunku grały takie zespoły jak m.in. Mötley Crüe i Twisted Sister. Funkcjonowały również gatunki w podziemiu, będące bardziej agresywną, ekstremalną odmianą metalu. Za pośrednictwem takich zespołów jak Megadeth i Metallica światło dzienne ujrzał thrash metal, wkrótce potem pojawił się death i black metal. Od połowy lat 90-tych nastąpiła kolejna ewolucja tego gatunku muzycznego, wyłonił się nu metal, który zawierał elementy grunge'u i hip hopu oraz metalcore — spajający w jedno ekstremalny metal z punkiem.

Bilety na koncerty metal

Heavy metal jest obecnie bardzo popularny we współczesnej kulturze masowej. Tematycznie metal odnosi się np. do fantastyki naukowej, humoreski, często dotyka także treści antyreligijnych, okultystycznych i satanistycznych. Niektóre grupy metalowe prezentują bardzo kontrowersyjne treści, dlatego przeciętny odbiorca traktuje muzykę metalową jako skrajny i schyłkowy gatunek muzyki popularnej. Wiele osób przyciąga do metalu jego aura tajemniczości, surowość brzmień i moda na gotyk. Możliwość przynależenia do określonej społeczności działa jak magnes, muzyka staje się wielokrotnie jedynie pretekstem do zaistnienia w środowisku ciekawych i oryginalnych ludzi.

Bilety na koncerty metal
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
2 minutes ago