Koncerty Poznań - bilety

Koncerty Poznań

Poznań jest stolicą Wielkopolski, którą zdecydowanie warto zwiedzić. Miasto pełne jest wielu tajemniczych i ciekawych miejsc. Poznań jest szczególnie przyjazny dla biznesu, lecz przybywają tu nie tylko przedsiębiorcy. Każdy odnajdzie coś dla siebie, miasto proponuje szeroką ofertę wydarzeń kulturalnych, warto zdobyć bilety na koncerty w Poznaniu!

Koncerty :

Najbardziej znanym zabytkiem Poznania jest ratusz, który zwyczajowo jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki. Na wieży tego budynku każdego dnia o godzinie dwunastej ciekawym przechodniom pokazują się poznańskie koziołki, które dwunastokrotnie trykają rogatymi głowami. W ratuszu funkcjonuje także Muzeum Historii Miasta Poznania. Stolica Wielkopolski może poszczycić się wielką liczbą przepięknych kamienic, można je zobaczyć w wielu dzielnicach miasta. Zdobione są malowidłami lub płaskorzeźbami i zachwycają swoją unikalną urodą.

Poznań to także znany ośrodek akademicki, w roku 2017/2018 w Poznaniu funkcjonowało 25 uczelni (8 publicznych i 17 niepublicznych), na studia uczęszczało łącznie 110 346 osób. Taka liczba żaków gwarantuje miastu młodzieńczą i wesołą atmosferę. Studenci mają swoje święto — na wiosnę odbywają się juwenalia. Wtedy to młodzi ludzie symbolicznie przejmują władzę w stolicy. Przy tej okazji organizowane są liczne imprezy sportowe oraz koncerty. Warto wspomnieć, że miasto organizuje liczne imprezy zwłaszcza w ciepłym sezonie. Na takie koncerty wstęp jest zwykle bezpłatny.

Bilety na koncerty w Poznaniu to znakomity pomysł na rozrywkę!

W Poznaniu jest wiele instytucji kulturalnych, działa tu opera (Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki), Filharmonia Poznańska im. Tadeusza Szeligowskiego, dwadzieścia chórów (m.in., Poznańskie Słowiki, Chór Akademicki UAM oraz Poznański Chór Katedralny). W Poznaniu odbywają się także liczne festiwale — najbardziej znany — Malta Festival (teatralny), Pyrkon (fantastyki ), Ale Kino! (filmowy), Off Cinema (filmów niezależnych) Animator (filmów animowanych), Art & Fashion Festival (mody i sztuki) oraz Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej.