Electro, techno - bilety

Muzyka elektroniczna i techno koncerty 2024 - bilety

Techno to popularny styl w muzyce rozrywkowej, który powstał w opozycji do innych stylów muzycznych. Brzmienia techno wzięły się z eksperymentów wykonywanych na instrumentach klawiszowych, komputerach i syntetyzatorach. Powstała mieszanka pełna jest ogłuszających efektów dźwiękowych. Przez niektórych odbiorców muzyka ta jest postrzegana negatywnie, jako destrukcyjna fala odgłosów, mająca na celu wprowadzanie w trans.

Historia techno wiąże się z postdyskotekową muzyką house, popularną w Detroit i Chicago w połowie lat osiemdziesiątych. W 1984 roku grupa kilkunastoletnich, głównie czarnoskórych DJ'ów, uczęszczających do średnich szkół w Detriot, założyła polową, nielegalną dyskotekę o nazwie „Techno City". Wykonawcy prezentowali tam muzykę opartą na rytmach house, pełną syntetycznych brzmień. Impreza szybko zaczęła zdobywać sobie wielkie grupy sympatyków, DJ-e, którzy zobaczyli sukces tej muzyki, zaczęli jeździć po całych Stanach Zjednoczonych i organizowali podobne dyskoteki polowe w innych metropoliach USA.

Obecnie techno funkcjonuje jako muzyka taneczna na koncertach i masowych imprezach, prezentowana jest na żywo przez DJ-a, który odtwarza tę muzykę z sampli nagranych np. na płytach winylowych, które są dodatkowo przetwarzane przez urządzenia miksujące dźwięki. Techno jest bardzo popularne w Niemczech, szczególnie obecne jest na masowej imprezie Love Parade w Berlinie, która została pierwszy raz zorganizowana we wrześniu 1989 roku. Początkowo nie miała ona wielkich rozmiarów, po kilku latach rozrosła się do wydarzenia, na które rokrocznie przybywają setki tysięcy ludzi.

Bilety na koncerty electro, techno

Electro to rodzaj muzyki, który powstał na początku lat osiemdziesiątych, ukształtowany został przez producentów muzyki elektronicznej, funk i hip-hop. Obecnie electro ma wiele gałęzi, te najbardziej nawiązujące do pierwotnej formy to miami bass oraz freestyle. Jego popularni przedstawiciele to Freestyle Project, Bubble J oraz Anthony Norris , który prezentuje odmianę freestyle, podobną nieco do brzmieniowo do muzyki dance.

Bilety na koncerty electro, techno
Ania Dąbrowska - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Ania Dąbrowska
13 minutes ago