Koncerty Radom - bilety

Koncerty Radom

Radom jest zabytkowym miastem położonym w województwie mazowieckim, rozciąga się nad rzeką Mleczną, w widłach Wisły i Pilicy. Dzieje Radomia sięgają wczesnego średniowiecza, na początku, około VIII wieku istniała tu jedynie osada, dopiero w II połowie X wieku zbudowano warowny gród, który z biegiem czasu zyskał status grodu kasztelańskiego. Intensywny rozwój Radomia miał miejsce w XIV wieku, kiedy w Polsce rządził Kazimierz Wielki. Za panowania tego władcy wzniesiono mury miejskie z basztami obronnymi oraz bramami wjazdowymi, wybudowano także ratusz, kościół oraz zamek, czyli tzw. Miasto Kazimierzowskie. Dzisiaj Radom często odwiedzany jest przez turystów, odbywają się tu ciekawe koncerty i wydarzenia kulturalne. Warto jest zdobyć bilety na koncerty w Radomiu.

W Radomiu znajdują się zabytki, które trzeba zobaczyć, są to m.in. rynek w Radomiu z dwoma ciekawymi kamienicami — Domem Gąski i Domem Esterki (Muzeum Sztuki Współczesnej), ratusz, kościół św. Jana Chrzciciela, zamek, z którego zachowały się mury, ulica Rwańska ( łącząca rynek z deptakiem miasta — ulicą Żeromskiego, gdzie stoją zabytkowe XIX-wieczne kamienice), wielka bazylika p.w. Opieki NMP na ul. Sienkiewicza, kościół św. Wacława, pochodzący z XIII wieku (najstarszy w mieście).

W Radomiu działa Radomska Orkiestra Kameralna, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso i funkcjonują dwa teatry: Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego oraz Teatr Poszukiwań w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska”.

Najciekawsze wydarzenia odbywające się cyklicznie w Radomiu to:

  • Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Radom AIR SHOW;
  • Radomski Festiwal Jazzowy (Posłuchać można tu zróżnicowanych brzmień od etno- jazzu, klasycznego jazzu, po współczesny mainstream. Festiwal odbywa się w październiku, zjeżdżają na niego legendy polskiego i światowego jazzu;
  • Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski. Wydarzenie organizuje Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego, festiwal odbywa się od 1993 roku, na przełomie października i listopada.

Zdobądź bilety na koncerty w Radomiu!

Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień II - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Varsonalia – Juwenalia Politechniki Warszawskiej 2024 - Dzień II
3 minuty temu