Acid Drinkers - bilety

Acid Drinkers

Jeden z najpopularniejszych polskich formacji heavymetalowych. Acid Drinkers powstał w 1986 roku, z inicjatywy Tomasza „Titusa" Pukackiego i Roberta Friedricha„Litzy". Do nich dołączyli Dariusz „Popcorn" Popowicz i Piotr „Chomik" Kuik. W czasie swojej wieloletniej kariery zespół odbył wiele tras koncertowych i zdobył wierne rzesze fanów. Występował np. w Jarocinie, na Przystanku Woodstock, podczas Metalmanii i Odjazdów.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Muzycy supportowali koncerty w Polsce takich zespołów jak: Slayer, Deep Purple, Megadeth, czy Sepultura. Do współpracy zapraszali m.in. Edytę Bartosiewicz, Kazika Staszewskiego, Grzegorza Skawińskiego, Tomka Lipnickiego z Illusion oraz Patrycję Kosiarkiewicz.

Chcesz zobaczyć, jak muzycy grają na żywo? Kup bilety na Acid Drinkers!

Nazwa formacji w wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego („acid” – „kwas” + „drinker” – „ktoś, kto pije”) to „Kwasożłopy. Jest to wyrażenie używane w slangu, charakteryzujące ludzi spożywających tanie wina. Kariera grupy zaczęła się intensywnie rozwijać od 1990 roku, gdy światło dzienne ujrzał debiutancki krążek pt. „Are You a Rebel?”. Teksty utworów, pisane z humorem, przyczyniły się do zdobycia wielu nowych fanów.

Acid Drinkers odebrali statuetki Fryderyków w 1998, 2000 i 2004 roku w kategorii hard&heavy, wyróżniono ich także w 1998 roku Złotym Bączkiem — nagrodą II PR TVP w kategorii najlepszy zespół. Czytelnicy miesięcznika Tylko Rock uznali Acid Drinkers za jeden z najlepszych zespołów lat 90 (obok O.N.A., Edyty Bartosiewicz, Kazika Staszewskiego i Hey.) Do 2018 roku grupa wydała 18 albumów studyjnych i kilka mniejszych form, które zdobyły uznanie fanów i krytyków muzycznych.

Na przestrzeni lat skład grupy się zmieniał. Warto wspomnieć, że Robert Friedrich, współzałożyciel Acid Drinkers, po nawróceniu stał się gorliwym chrześcijaninem i koncertuje (a przy okazji ewangelizuje) w takich formacjach jak Arka Noego, Luxtorpeda oraz 2Tm2,3 . Inni muzycy wzięli udział w takich projektach jak np. NoNe, Illusion, Armia, Turbo, Wolf Spider, Flapjack, Albert Rosenfield, Guess Why, Lipali Creation of Death, czy Anti Tank Nun.

Bilety na Acid Drinkers to gratka dla fanów. Warto je zdobyć!

Ich debiutancki krążek “Are You a Rebel?” z 1990 roku z miejsca podbił muzyczne gusta Polaków. Heavy metal z nurtu crossover thrash był absolutną nowością, która znakomicie wpisała się w ówczesne trendy. Z czasem w kawałkach Acidów zaczęły pojawiać się groove metal, hardcore i speed metal. Przyniosło to piorunujący efekt – formacja do 2018 roku wypuściła aż 18 płyt, zgarnęła 3 Fryderyki, Złotego Bączka i masę innych wyróżnień. Koncert Acid Drinkers to najlepsze rockowe wrażenia na żywo.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
36 minutes ago