Andrzej Smolik - bilety

Andrzej Smolik

Andrzej Smolik to nie tylko niezwykle utalentowany kompozytor i wszechstronny muzyk, ale też producent muzyczny. Współpracuje z artystami reprezentującymi różne, często będących swoim przeciwieństwem. Pomimo iż przyjechał ze Świnoujścia, jako nikomu nieznany muzyk, z miejsca rozpoczął karierę w grupie Wilki.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Skład zespołu Andrzeja Smolik

 • Andrzej Smolik – muzyk, kompozytor, producent muzyczny, dziennikarz radiowy, multiinstrumentalista.
 • Chciałbyś usłyszeć Andrzeja Smolika? Kup bilety na jego koncert na żywo już dziś!

  Początki Andrzeja Smolik

  Swoją karierę rozpoczął już na początku lat 90 w Świnoujściu. W początkowym okresie działalności grał z miejscowymi muzykami m.in. w zespole J. Pies tworzącym muzykę jazzowo-bluesową. Jako nieznany muzyk, bez większego problemu dostał się do zespołu Wilki, z którym występował przez kilkanaście lat. Po kilku latach wspólnego grania, zespół zawiesił działalność, co okazało się dla Smolika okazją do rozwinięcia skrzydeł. Z pomocą przyszedł mu Piotr Banach z grupy Hey, który zaprosił go do skomponowania piosenek do albumu „Puk, puk”. W karierze Smolika był to moment przełomowy – nie tylko rozpoczął wieloletnią współpracę z Katarzyną Nosowską, ale również otarły się dla niego drzwi do show biznesu. Wystarczyło kilka chwil, by został uznany jednym z najbardziej wziętych muzyków sesyjnych w kraju.

  Albumy studyjne

 • Smolik (2001)
 • Smolik 2 (2003)
 • 3 (2006)
 • 4 (2010)
 • The Trip (2012)
 • Smolik / Kev Fox (2015)
 • Historie (2016)

 • Album Smolik 2 został nagrodzony dwoma statuetkami Fryderyka w kategorii Kompozytor oraz Paszport „Polityki”. Kolejne dwa albumy „3” i „4” nagrodzone zostały certyfikatem złotej płyty. Największym sukcesem artysty okazał się album stworzony wspólnie z brytyjskim muzykiem i wokalistą Kevem Foxem, który został pokryty platyną już 2017 roku. Ostatni album artysty został nagrany wspólnie z wokalistką Natalią Grosiak i raperem Miuoshem. Album stworzono na zlecenie Muzeum Powstania Warszawskiego w celu uczczenia 72 rocznicy tragicznego zrywu warszawiaków przeciw niemieckiemu okupantowi.

  Zarezerwuj bilety na koncert Andrzeja Smolika już dziś!

  Muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista i producent – Andrzej Smolik to wszechstronny artysta, któremu zawdzięczamy wysoki poziom muzyki rozrywkowej w Polsce. Laureat Paszportu Polityki, nagrodzony został 6 Fryderykami, nominowany był również do MTV Europe Music Awards jako Najlepszy Polski Wykonawca. Smolik może pochwalić się 5 płytami, spośród których 2 pokryły się złotem. Na koncerty Smolika zapraszani są artyści, z którymi muzyk tworzy unikalne kolaboracje – naprawdę warto usłyszeć je żywo.

  Adriano Celentano Tribute Show - zdjęcie główne wydarzenia

  The fan bought a ticket for
  Adriano Celentano Tribute Show
  25 minutes ago