Bastille - bilety

Bastille

Brytyjska grupa muzyków, wykonująca utwory z pogranicza alternatywnego rocka i synthpopu. Nazwa formacji pochodzi od Święta Narodowego Francji, które obchodzi się 14 lipca, jest to także dzień urodzenia wokalisty — Dana Smitha. Najbardziej znanym utworem Bastille jest przebojowy singiel „Pompeii” z ich debiutanckiego krążka: „Bad Blood”.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.

Bastille — kariera

Zespół powstał w 2010 roku, w jego skład weszli: Dan Smith, Chris Wood, Willi Farquarson oraz Kyle Simmons. Wśród swoich największych inspiracji muzycy wymieniają m.in. Kate Bush, Reginę Spektor, Björk, czy Bon Iver’a. Początkowo zespół był promowany przez jedną z rozgłośni radiowych, publikował też swoje utwory na YouTube i MySpace.

Chcesz zobaczyć, jak grupa występuje na żywo? Kup bilety na Bastille!

Indie-popowe i synthpopowe brzmienia Bastille zainteresowały odbiorców, grono fanów formacji zaczęło się szybko powiększać. W marcu 2013 roku muzycy wydali swój debiutancki album zatytułowany „Bad Blood", który okazał się fenomenem na skalę światową. W Polsce uzyskał status platynowej płyty. Zawiera on takie hity jak:

  • „Pompeii",
  • „Laura Palmer",
  • „Things We Lost In Fire",
  • „Flaws".

Na albumie znajduje się łącznie trzynaście piosenek. Wydawnictwo promowały takie single jak „Overjoyed", „Flaws", „Pompeii", „Laura Palmer" i „Bad Blood". Krążek Bastille zebrał znakomite recenzje krytyków muzycznych i zdobył pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. Muzycy nie spodziewali się takiego spektakularnego sukcesu, na płycie nie umieścili wszystkich swoich utworów. Dlatego postanowili wydać kontynuację albumu, zdecydowali się na jego reedycję pt. „All This Bad Blood", płyta została wydana 25 listopada 2013 r.

Drugi album studyjny Bastille, zatytułowany „Wild World" trafił do rąk fanów 9 września 2016 roku. Tak jak debiutancki krążek, zdobył wielkie uznanie odbiorców i odniósł komercyjny sukces — trafił do czołówki najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

Bilety na Bastille to gratka dla fanów!

Brytyjski zespół synthpopowy udowodnił, że międzynarodową sławę można zdobyć już samym debiutem. Ich pierwszy krążek “Bad Blood” z miejsca pokrył się podwójną platyną , a w Australii, Austrii, Belgii, Kanadzie, Niemczech i Polsce zyskał status złotej. Muzycy, znani z takich przebojów, jak: “Pompeii”, “Of the night”, “Good Grief” czy “Happier” łączą pop z muzyką indie, rockiem i elektroniką. Koncert Bastille to szansa na posłuchanie największych hitów, które podbijają listy przebojów na całym świecie.

Happysad - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Happysad
37 minutes ago