Bownik - bilety

Bownik

Zespół składa się trzech warszawskich muzyków, którzy działali wcześniej pod nazwą Control the Weather. O swojej twórczości mówią z humorem, że jest to tzw. vegan disco, ale na poważnie, ich utwory można zakwalifikować do szeroko pojętej alternatywy. Artyści eksperymentują z różnymi gatunkami i próbują najróżniejszych form. Rytmiczne, wypełnione elektroniką piosenki znajdują wielu odbiorców, którzy zasmakowali w tego rodzaju brzmieniach, zespołowi wciąż przybywa nowych fanów.

Bownik — skład grupy:

  • Michał Bownik – wokal, gitara elektryczna,
  • Adam Półtorak – samplery, chórki,
  • Andrzej Siwoń – gitara basowa, chórki.

W 2016 roku Bownik zjawił się na scenie Enea Spring Break Festiwal w Poznaniu. Muzycy supportowali również koncerty takich wykonawców jak: Kev Fox, Smolik, Krzysztof Zalewski, Sorry Boys, Maria Peszek.

Fonograficzny debiut formacji to minialbum pt. „Bownik”. Na epce, która ukazała się jesienią 2016, znalazło się 7 anglojęzycznych utworów, w których występują powtarzające się motywy, tworząc jedną, spójną całość. Wydawnictwo to eksplozja znakomitego bitu i świetnej elektroniki, taneczne numery podrywają do tańca. Muzyki słucha się z przyjemnością, jest lekka i zaskakująco ciekawa. Niektórzy twierdzą, że utwory z tej płyty doskonale pasują do jazdy samochodem.

Bilety na Bownik to gratka dla fanów. Zdobądź je!

Kolejny krążek grupy Bownik — pt. „Delfina”, ukazał się 19 stycznia 2018 i w przeciwieństwie do poprzedniego albumu zawiera utwory jedynie w języku polskim. Singlem promującym całe wydawnictwo była „Delfina”— utwór, który notuje na kanale You Tube setki tysięcy odsłon. Rytmiczny numer z zagadkowym tekstem znalazł uznanie wielu fanów Bownik. Tak jak przy nagrywaniu premierowego albumu, muzyków wspierał Envee.

Chcesz zobaczyć występ grupy na żywo? Kup bilety na Bownik!

Rytmiczne, alternatywne brzmienia z dużą dozą elektroniki i niebanalnym tekstem – to znaki charakterystyczne Bownika. Zespół eksperymentuje z dźwiękiem i różnymi gatunkami, tworząc spójne, taneczne numery. Wpadający w ucho bit i porywające, elektroniczne brzmienie sprawiają, że warszawskiej formacji wciąż przybywa nowych fanów. Jeśli jesteś jednym z nich, koniecznie wybierz się na koncert Bownika, posłuchaj głosu młodego pokolenia i poczuj pulsujące dźwięki elektropopu na własnej skórze.