Dubioza kolektiv - bilety

Dubioza kolektiv

Bośniacka grupa muzyczna, grająca reggae, dub i rock. Stworzyli ją przyjaciele: Brano Jakubović, Vedran Mujagić, Adis Zvekić i Almir Hasanbegović. Twórczość muzyków z Dubioza Kolektiv jest wyjątkowa, dotyka trudnych i kontrowersyjnych tematów, celowo zwraca uwagę na ważne społecznie sprawy. Artyści czerpią inspiracje z najróżniejszych gatunków muzycznych i wplatają regionalne motywy w muzykę taką jak: ska, punk, elektronika, hip-hop, reggae. Ta żywiołowa mieszanka stała się najważniejszą cechą charakterystyczną tej formacji.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Chcesz zobaczyć występ artystów na żywo? Kup bilety na Dubioza Kolektiv!

Bałkańska formacja wydała 8 albumów studyjnych oraz dwie EPki. Pierwsze wydawnictwo, zatytułowane „Dubioza Kolektiv”, trafiło do sprzedaży w 2004 roku i spotkało się z uznaniem zarówno krytyków, jak i fanów. Krążek „Dubnamite” to krążek , który rozsławił grupę poza granicami Bośni i Hercegowiny. W 2008 roku muzycy zaprezentowali wydawnictwo „Filma Ilegal”, a promujący ją singiel „Blam” znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu „Na Putu”, który wyróżniono nagrodą Złotego Niedźwiedzia w Berlinie.

Bilety na Dubioza Kolektiv

W 2016 do sprzedaży trafił najbardziej kontrkulturowy i zaangażowany społecznie album Dubioza Kolektiv: „Happy Machine”. Linie melodyczne zostały zaczerpnięte z bałkańskiego folkloru, połączono je z elementami punk, reggae i hip-hopu. Teksty utworów są echem wydarzeń, które wstrząsnęły opinią publiczną na całym świecie: m.in. protestami w parku Gezi w Turcji („All Equal”) czy też kryzysem w Syrii. Zaangażowanie społeczne muzyków Dubioza kolektiv zostało wsparte także przez innych twórców, do pracy nad płytą włączyli się również muzycy z takich zespołów jak: Manu Chao, Dzambo Agusev z Macedonii, Skindred (Benji Webbe), BEE2, La Pegatina . Ciekawostką jest fakt , że piosenki śpiewane są w języku angielskim, hiszpańskim oraz pendżabskim.

Bilety na Dubioza Kolektiv to gratka dla fanów. Zdobądź je!

Żywiołowa mieszanka ska, punku, elektroniki, hip-hopu i reggae – to znaki rozpoznawcze bośniackiej formacji. Dubioza czerpie inspiracje również z bałkańskiego folkloru. Przynależność do regionu słychać nie tylko w muzyce, ale i w tekstach. Muzycy podejmują w nich trudne tematy, takie jak protesty w parku Gezi w Turcji czy kryzys w Syrii. Do największych sukcesów zespołu należy nagroda Złotego Niedźwiedzia w Berlinie. Koncert Dubioza kolektiv to spotkanie z muzyką bałkańską w najlepszym wydaniu.