Dying Fetus - bilety

Dying Fetus

Amerykańska formacja wykonująca death metal z elementami takich gatunków jak grindcore oraz hardcore. Dying Fetus został założony w Annapolis w stanie Maryland w 1991 roku, powstał z inicjatywy perkusisty John’a Gallagher’a. Potem do grupy dołączył gitarzysta i wokalista Nick Speleos. W czasie całej działalności muzycy formacji zmieniali się, jedynym stałym członkiem zespołu jest John Gallagher.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Dying Fetus — aktualny skład zespołu

  • John Gallagher – gitara, wokal (od 1991),
  • Sean Beasley – gitara basowa, wokal (od 2001),
  • Trey Williams – perkusja (od 2007).

Bilety na Dying Fetus

Przy początkach swej działalności grupa nagrała demo o tytule „Bathe in Entrails.” Nagrania ukazały się w 1993 roku, sfinansowane były przez zespół. W 1993 roku do grupy dołączył nowy perkusista — Rob Belton, wtedy Gallagher objął miejsce wokalisty i gitarzysty. W 1994 roku odchodzi Nick Speleos, na którego miejsce przychodzi Brian Latta. W 1994 roku grupa nagrywa demo pt. „Infatuation with Malevolence”.

Do 2012 roku ukazało się siedem krążków Dying Fetus, początkowy okres twórczości zespołu to liczne odniesienia do okultyzmu, natomiast lata późniejsze to odniesienia do polityki i problemów związanych z patologią społeczną.

Dying Fetus, założony w 1991 r. w Baltimore zespół death metalowy, jest uznawany za jednego z pionierów technicznego death metalu. Zespół powstawał w okresie największego rozkwitu tego gatunku, w Stanach Zjednoczonych pojawiły się pierwsze krążki Cannibal Corpse oraz Decide, natomiast w Europie Asphyx ,Dismembe i Entombed. Muzycy Dying Fetus dodali do swoich utworów elementy hardcore oraz grindu, co stało się główną cechą wyróżniającą ich wśród innych wykonawców tego niepokojącego nurtu.

Amerykańska formacja powstała na początku lat 90. i ma na koncie 8 albumów studyjnych. Twórczość Dying Fetus oparta jest głównie na death metalu, z czasem zespół wprowadził też hardcore i grindcore. Jeśli chodzi o technical death metal, to właśnie Dying Fetus zaliczany jest do pionierów tego gatunku. Formacja w początkowym okresie nawiązywała do okultyzmu, z biegiem lat zaczęła poruszać tematy polityczne i społeczne. Koncert Dying Fetus to pozycja obowiązkowa dla fanów ciężkiego brzmienia.

Manbryne, Medico Peste, Loathfinder - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Manbryne, Medico Peste, Loathfinder
a minute ago