Fink - bilety

Fink

Finian Greenall (urodzony w 1972 roku), to brytyjski wokalista, autor tekstów oraz kompozytor, gitarzysta, producent muzyczny i DJ. Gatunek muzyczny, w którym można osadzić jego twórczość to: rock alternatywny, folk rock dub, indie rock. Teksty utworów Fina Greenalla są bardzo głębokie i oryginalne. Artysta został okrzyknięty jednym z najwybitniejszych poetów wśród muzyków. Współpracował z takimi artystami jak: Bonobo, Amy Winehouse, Nitin Sawhney John Legend, Banks, Professor Green.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Chcesz usłyszeć Fink na żywo? Przeżyj to intensywnie, kup bilety na Fink!

Historia Fink

Finian Greenall jako źródło swoich inspiracji wskazuje na muzykę: The Cure, Moby’ego, The Smiths, The Orb i Aphexa Twina. Pasjonował się także muzyką afrykańską i japanese hardcore. .Greenall swoją karierę muzyczną rozpoczął jako DJ i odnosił spore sukcesy. W 1997 roku wydał swój debiutancki singel „Fink Funk", który zapowiadał pierwszy albumu studyjny muzyka — „Fresh Produce". Po 2000 roku Geenall stopniowo rezygnował z muzyki tanecznej.

W 2006 roku razem z Guy'em Whittakerem i Timem Thorntonem wydał album „Biscuits for Breakfast", a w późniejszym czasie artyści założyli zespół o nazwie Fink. W następnym roku do sprzedaży trafił album „Distance and Time”, a dwa lata później płyta „Sort of Revolution”. W 2011 roku fani mogli się cieszyć albumem „Perfect Darkness”, a w 2014 roku do ich rąk trafiło znakomite wydawnictwo „Hard Believer”, które osiągnęło olbrzymi komercyjny sukces. Album ten promowany był singlem „Looking Too Closely”. W 2015 roku wydano „Horizontalism” z premierowymi kompozycjami oraz z nowymi wersjami istniejących już wcześniej utworów.

Fink wydał również dwa albumy koncertowe:

  • „Wheels Turn Beneath My Feet” z 2012 roku ,
  • „Fink Meets the Royal Concertgebouw Orchestra” z 2013 roku. Na nim zapisano występ z Royal Concertgebouw Orchestra w Amsterdamie.

W lipcu 2013 roku muzyk został nominowany do nagrody Independent Music Awards w kategorii: najlepszy występ na żywo. Od 2014 roku Fink wszedł w posiadanie własnej wytwórni płytowej R’COUP’D Records.

Bilety na Fink to prawdziwa gratka, zdobądź je!

Fink to brytyjski wokalista okrzyknięty “jednym z najwybitniejszych poetów wśród muzyków”. Oryginalne i głębokie teksty w rockowo-folkowej aranżacji to jego znak rozpoznawczy. Fink to nie tylko wokalista i autor wyjątkowych tekstów, ale również kompozytor, gitarzysta, DJ i producent muzyczny. W jego twórczości słychać inspirację się muzyką takich artystów, jak The Cure, Moby, The Smiths i Aleph Twin. Koncert Finka to wyjątkowe muzyczne doświadczenie, które warto przeżyć na własnej skórze.

Lady Pank - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Lady Pank
13 minutes ago