Lipali - bilety

Lipali

Wokalista i założyciel Lipali – Tomasz Lipnicki, pierwszy kontakt z gitarą miał już w wieku 12 lat. Jako 15-latek założył swój pierwszy zespół Salve, który opierał się na tematyce chrześcijańskiej. Co ciekawe – zespół ćwiczył orazgrał w parafii św. Jadwigi w Gdańsku. Podejście do życia zmienił w 1999 roku, wówczasto ledwo uszedł z życiem po ciężkim wypadku samochodowym.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Skład zespołu Lipali

  • Tomasz Lipnicki - śpiew, gitara
  • Łukasz Gajowniczek – gitara basowa
  • Łukasz Jeleniewski – perkusja
  • Roman Bereźnicki– śpiew, gitara, instrumenty klawiszowe

Chciałbyś usłyszeć ich brzmienia na żywo? Kup bilety na Lipali już dziś!

Początki Lipali

Początki Lipali sięgają 2000 roku. W tym czasie, Tomasz Lipnicki postanowił założyć solowy projekt pod nazwą Lipali. Dość szybko udało mu się wydać pierwszy solowy album zawierający wyjątkowe dźwięki będące połączeniem muzyki transowej, lekko psychodelicznej, ale też jazzującej.

Lipali powstało po rozpadzie grupy Illusion. Stosunkowo szybko solowy projekt Tomasza Lipnickiego, zamienił się w grupę muzyczną, która już w 2003 roku rozpoczęła koncertowania. Pierwsze cztery albumy studyjne nagrali, jako trio – dopiero po dekadzie dołączył do nich Roman Bereźnicki, z którym nagrali ostatni krążek. Na tle innych zespołów rockowych wyróżnia ich nie tylko rockowy pazur założyciela, ale również bezkompromisowe teksty i wyjątkowe brzmienia – wolniejsze i szybsze, ale też te radosne i przejmujące.

Albumy studyjne

  • Li-pa-li (2010)
  • Pi (2004)
  • Bloo (2007)
  • Trio (209)
  • 3850 (2012)
  • Fasady (2015)

Lipali trzykrotnie było nominowane do Fryderyka – uzyskali nie tylko nominacje, ale sam wokalista Tomasz Lipnicki otrzymał dwa laury w kategorii wokalista roku. Mogą się również pochwalić nominacjami do wideoklipu, piosenki roku, grupy roku bądź też kompozytora roku.

Jeśli jesteś wielkim fanem gatunków muzycznych rock czy też metal – kup bilety na Lipali już dziś!

Muzyka Lipali to mieszanka wielu gatunków – usłyszymy w niej rocka, grunge, a nawet psychodelę. Zespół eksperymentuje z dźwiękami na pozór nie pasującymi do siebie, co daje zaskakujący, oryginalny efekt. Do współpracy Lipali zapraszają artystów poruszających się w różnych gatunkach: kompozytora Leszka Możdżera, hip-hopowa grupę Afront, instrumentalistę elektronicznego Szymona Sieńko i wielu innych. Jak łatwo się domyślić, koncert Lipali to spotkanie z eksperymentalnym, ciekawym brzmieniem.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
4 minutes ago