Percival - bilety

Percival

Polski zespół prezentujący folk metal. Formacja powstała w Lubinie w 1999 roku. Nazwa zespołu nawiązuje do gnoma Percivala Schuttenbacha, fantastycznej postaci z Sagi o Wiedźminie, której autorem jest Andrzej Sapkowski. Muzyka zespołu Percival to słowiański folk metal z elementami metalu, folk-rocka i rocka progresywnego. Zespół mówi o sobie , że jest: „nową falą polskiego heavy folku”.

Koncerty Percival:

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Bilety na Percival

Grupa zdobyła dużą popularność na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej na świecie i w Polsce. Zespół odbywa wiele tras koncertowych i podróżuje do wielu krajów. Otrzymał wiele nagród na festiwalach folkowych, wśród nich znajduje się diamentowa płyta za współautorstwo muzyki do projektu „Równonoc”. Grupa Percival ma fankluby na całym globie, np. Chinach i w Brazylii.

Nagrody Percival (niektóre)

  • Folkowa Majówka w Radomiu — I miejsce (maj 2000)
  • Mikołajki Folkowe w Lublinie — II miejsce oraz nagroda specjalna Orkiestry św. Mikołaja (2001)
  • Lubuski Festiwal Rockowy „Rock Nocą" w Zielonej Górze — I miejsce oraz nagroda dla najlepszego gitarzysty (2005)
  • Wirtualne Gęśle — płyta Reakcja Pogańska — 2 miejsce (2009)
  • Wirtualne Gęśle — płyta Slava! (Percival) — 4 miejsce (2013)
  • Wirtualne Gęśle — płyta Postrzyżyny — 6 miejsce (2013)

Bilety na Percival

Zespół wykonuje swoją muzykę na instrumentach współczesnych oraz ludowych i etnicznych, takich jak np. gęśle, lutnia, lira, kemancze oraz zrekonstruowane, dawne instrumenty dęte z rogu i kości). Percival wystąpił już na ponad tysiącu koncertach na różnorodnych festiwalach, inscenizacjach historycznych i turniejach, realizuje także różne projekty związane z rekonstrukcjami historycznymi. Członkowie Percival dysponują wielkim doświadczeniem scenicznym, ich koncerty bogate są w wyjątkową scenografię, a stroje i unikalna charakteryzacja to ich znaki rozpoznawcze. Warto wiedzieć, że muzyka Percival wykorzystywana jest w grach komputerowych, wśród nich znajduje się np. polska gra: „The Witcher 3 – Wild Hunt.

Muzyka zespołu Percival to połączenie metalu, folku, rocka i rocka progresywnego. Nawiązanie do fantastycznej postaci z sagi Andrzeja Sapkowskiego jest nieprzypadkowe. Zespół czerpie inspiracje ze słowiańskich i średniowiecznych motywów. Dzięki swojej twórczości, grupa zyskała dużą popularność na polskiej i światowej scenie folk-metalowej i medieval-folkowej. Koncert Percival, nazwanego “nową falą polskiego heavy metalu”, to wyjątkowa okazja do posłuchania wyjątkowej muzyki na żywo.

Muzyczny Kazimierz: BAJM, Video, BAiKA - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Muzyczny Kazimierz: BAJM, Video, BAiKA
a minute ago