Skaldowie - bilety

Skaldowie

Grupa powstała w 1965 roku Krakowie, jest jedną z najbardziej lubianych formacji muzycznych w Polsce. Prezentowane utwory utrzymane są w takich konwencjach jak np. klasyczny rock, folklor góralski, rock'n'roll, jazz, big-beat oraz lekkie kompozycje pop. Do największych przebojów Skaldów należą takie piosenki jak m.in. :„Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał", „Cała jesteś w skowronkach", „Prześliczna wiolonczelistka" i „Nie domykajmy drzwi".

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Skład zespołu Skaldowie:

  • Jacek Zieliński,
  • Andrzej Zieliński,
  • Konrad Ratyński,
  • Jan Budziaszek,
  • Jerzy Tarsiński,
  • Grzegorz Górkiewicz.

Chcesz zobaczyć występ tego wyjątkowego zespołu na żywo? Kup bilety na Skaldowie!

Skaldowie oficjalnie zadebiutowali podczas II Krakowskiej Giełdy Piosenki w październiku 1965 roku. Zdobyli tam laury, śpiewając utwór „Moja czarownica”, do którego muzykę napisał Andrzej Zieliński, a tekst stworzył Wiesław Dymny. W 1967 roku do rąk fanów trafił pierwszy długogrający album zespołu, zatytułowany „Skaldowie”, grupa wystąpiła także w telewizji w cyklu programów Agnieszki Osieckiej i Adama Sławińskiego pt. „Listy śpiewające”.

Skaldowie — muzyczny fenomen dla wszystkich pokoleń

Podczas ponad pięćdziesięcioletniej historii istnienia zespołu, muzycy nagrali ponad pięćset piosenek. Wiele z nich na stałe weszło do kanonu najbardziej lubianych hitów polskich, które chętnie słuchane są przez przedstawicieli zarówno młodego, jak i starszego pokolenia. Mimo upływu czasu, piosenki Skaldów nie utraciły swojego wdzięku i świeżości, są bardzo często odtwarzane przez rozgłośnie radiowe w Polsce. Nie ma studniówki ani wesela, na których nie zagrano by choć raz któregoś z utworów Skaldów. Umiejętne połączenie brzmień rocka z elementami folk i muzyki góralskiej zaowocowało fantastycznymi kompozycjami. Swój sukces zespół zawdzięcza również znakomitym tekstom, które pisali dla Skaldów tacy twórcy jak Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Leszek Moczulski i Andrzej Kuryło.

Bilety na Skaldowie to gratka dla fanów. Zdobądź je!

“Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, “Prześliczna wiolonczelistka” czy “Dopóki jesteś” – każdy z nas potrafi zanucić jakiś przebojów Skaldów. Zespół powstał w 1965 roku i w ciągu 50 lat swojej muzycznej działalności, stworzył ponad 500 utworów. Kultowe przeboje, napisane m.in. przez Agnieszkę Osiecką, Wojciecha Młynarskiego czy Leszka Moczulskiego, przyniosły im ogromną popularność i mnóstwo nagród. Koncerty Skaldów to wyjątkowa szansa na poznanie jednej z największych legend polskiego rocka.

Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kazimiernikejszyn 2024, XI edycja
7 minutes ago