Voivod - bilety

Voivod

Kanadyjska grupa muzyczna, która powstała w 1982 roku w Quebecu, początkowo grała thrash metal, a w kolejnym etapie metal progresywny. Formacja jest jedną z najbardziej znaczących w metalowym undergroundzie lat 80. Założycielami byli Michael „Away" Langevin (perkusja) i Denis „Piggy" D'Amour (gitara elektryczna). Współzałożyciel Voivod — „Piggy" umarł w wieku 45 lat na nowotwór.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Krążki Voivod nigdy nie sprzedawały się w milionowych nakładach, jednak twórczość grupy inspirowała innych artystów (np. Dave'a Grohla, lidera Foo Fighters.) W Voivod przez pewien czas grał także Jason Newsted — były basista Metalliki.

Voivod, tak jak wiele startujących grup, rozpoczynał swoją karierę od prezentowania coverów. Początkowo grali hardcoremetal i byli typowym „zespołem garażowym”. Muzycy wykonywali utwory takich formacji jak: „Judas Priest”, „Venom” lub „Motörhead”, pracowali także nad własnym, autorskim materiałem.

Bilety na Voivod

Historia zespołu związana jest z kanadyjskim Jonquière, małą miejscowością, gdzie znajdowała się największa w Ameryce Północnej huta aluminium. Wpływ fabryki odcisnął negatywne piętno na psychice współzałożyciela Voivod, Michael’u „Away" Langevinnie, który jako chłopiec bardzo bał się hałasów dochodzących z huty i miewał koszmary. Wielu mieszkańców Jonquière było przekonanych, że huta truje ludzi, w Jonquière mieszkańcy umierali często na raka. Zespół Voivod w swojej późniejszej działalności zaangażowany był w akcje propagujące ochronę środowiska.

Zespół prezentuje albumy koncepcyjne, powiązane ze sobą w jedną długą historię science-fiction, z główną postacią, która podróżuje po zniszczonych, post—nuklearnych światach przyszłości. Teksty utworów w przenośni oraz dosłownie podejmują tematykę współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego i problemów etycznych, które wiążą się z najnowszą nauką i nowymi technologiami.

Skład zespołu Voivod

  • Michel „Away” Langevin – perkusja (od 1982),
  • Daniel „Chewy” Mongrain – gitara
  • Dominic „Rocky” Laroche — gitara basowa (od 2014),
  • Denis „Snake” Bélanger – wokal (1982–1994, od 2002).

Bilety na Voivod

Zespół Voivod wyróżnia oryginalne brzmienie gitar i niebanalny tekst. Często poruszanym tematem w ich twórczości są rządzące światem maszyny. Zaczynając od thrash metalu, zespół kreował się na “garażowy” i śpiewał głównie covery. Z czasem przeszedł w metal progresywny. Voivod stał się inspiracją dla innych artystów, m.in. Foo Fighters. Przez pewien czas w zespole grał sam Jason Newsted – były basista Metalliki. Koncert Voivod to spotkanie z muzyczną legendą kanadyjskiego undergroundu lat 80.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
23 minutes ago