Within Temptation - bilety

Within Temptation

Holenderski zespół muzyczny Within Temptation powstał w 1996 roku, gra pełną ekspresji muzykę z pogranicza metalu symfonicznego i rocka. Grupę założył gitarzysta Robert Westerholt i jego partnerka Sharon den Adel, która została charyzmatyczną wokalistką zespołu. Pierwsze płyty Within Temptation można zaliczyć do gothic metalu, późniejsze reprezentują metal symfoniczny. Obecnie twórczość zespołu można określić jako rock symfoniczny.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Początki Within Temptation

Wkrótce po założeniu formacji w 1996 roku, do Adel i Westerholta dołączyli : basista Jeroen van Veen, gitarzysta Michiel Papenhove, Martijn Westerholt grający na keyboardzie i perkusista Ivar de Graaf. W trakcie kilkunastoletniej kariery w zespole wielokrotnie dochodziło do zmiany składu. Symfoniczne brzmienie Within Temptation owocowało wieloma porównaniami do debiutującego w tym samym czasie zespołu Nightwish.

Pierwszy kontrakt płytowy grupa podpisała z wydawnictwem DSFA Records i wystartowała w 1997 roku z albumem „Enter", kryjącym w sobie w sobie elementy heavy, doom i gothic metalu. Po wydaniu tej płyty zespół zaczął koncertować w całej Europie i został przyjęty niezwykle entuzjastycznie. Bilety na Within Temptation to świetna propozycja!

Within Temptation — wielki sukces

W sierpniu 2005 roku Within Temptation otrzymali Światową Nagrodę Muzyczną, jako najlepiej sprzedający się holenderski artysta na świecie.

7 lutego 2008 roku Within Temptation zagrali koncert z wielką orkiestrą. Było to spełnienie ich największego muzycznego marzenia. Wydarzenie odbyło się na arenie „Ahoy" w Rotterdamie. Obok muzyków na scenie wystąpił także: chór PA'dam, Metropole Orchestra (prowadzona przez dyrygenta Julesa Buckley'a), specjalni goście i holenderski zespół teatralny. Koncert został bardzo dobrze oceniony przez krytyków, do sprzedaży trafił 22 września 2008 roku w wersjach: DVD, CD oraz blu-ray pod tytułem „Black Symphony". Warto pójść na świetny koncert, czy masz już bilety na Within Temptation?

Within Temptation albumy studyjne:

  • „Enter” (1997),
  • „Mother Earth” (2000),
  • „The Silent Force” (2004),
  • „The Heart of Everthing” (2007),
  • „The Unforgiving” (2011),
  • „Hydra” (2014.).

Holenderski zespół, z charyzmatyczną wokalistką na czele, zadebiutował w 1997 roku albumem “Enter” i z marszu ruszył w trasę koncertową po Europy. Tym, co wyróżnia Within Temptation jest wyjątkowe połączenie gothic metalu, metalu symfonicznego i rocka. W 2005 roku otrzymali Światową Nagrodę Muzyczną jako najlepiej sprzedający się holenderski zespół na świecie. Koncerty Within Temptation to dawka mocnego brzeminia z delikatnym dźwiękiem smyczków w tle. Warto posłuchać ich na żywo.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
58 minutes ago