Yob - bilety

Yob

Amerykański zespół powstał w 1996 roku, prezentuje utwory w ciężkich brzmieniach metalowych. Twórczość formacji porównywana jest do dokonań takich zespołów jak Neurosis, Electric Wizard, oraz Sleep. Oryginalne kompozycje Yob to kompilacja klasyki rocka i doom metalu.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Chcesz zobaczyć występ zespołu na żywo? Kup bilety na Yob!

Formację Yob założył gitarzysta i wokalista Mike Scheidt, w 2002 roku ukazała się debiutancka płyta grupy, zatytułowana „Elaborations of Carbon”. W2003 roku do sprzedaży trafił album „Catharsis”, na 50 minutach nagrania obecne są tylko trzy utwory. Oryginalna muzyka Yob znalazła swoich odbiorców, popularność zespołu zaczęła gwałtownie wzrastać. Na jej fali wydano w 2004 roku album „Illusion of Motion”, a rok później ,w 2005 roku, „The Unreal Never Lived”. Yob odniósł w tym czasie niewątpliwy sukces, jednak w 2006 roku ogłosił zawieszenie działalności.

Yob powrócił do grania w 2008 roku, wtedy też ustalił się nowy skład formacji z Travisem Fosterem grającym na perkusji i Aaronem Riesebergiem na basie. Pierwsze nagrania reaktywowanego zespołu dostępne były dla fanów w 2009 roku. Krytycy określili zarejestrowane na krążku utwory jako połączenie doom metalu z elementami psychodelicznymi, dziennikarze napisali, że jest to „kosmiczny doom”. Nowy album wzbudził ogromne zainteresowanie, grupa występowała na Scion Rock Festival, po tym koncercie New York Times nazwał Yob „jednym z najlepszych zespołów w Stanach Zjednoczonych”. Kolejny krążek Yob „Atma” z 2011 to bardziej surowe brzemienia, trzy lata później ukazał się „Clearing the Path to Ascend”, który uznany został przez magazyn Rolling Stone za metalowy album roku.

Bilety na Yob to gratka dla fanów, zdobądź je!

W 2017 roku Yob nawiązał współpracę z wytwórnią Relapse Records. Nowa płyta pełna jest intensywnych emocji, na 75 minutach nagrania znajduje się siedem wypełnionych agresją i melancholią utworów. Nagrania powstawały w czasie zmagania się wokalisty Mike’a Scheidt’a z ciężką chorobą.

Amerykański zespół doom metalowy powraca ze zdwojoną siłą. W momencie, kiedy ich kariera stała pod znakiem zapytania... wydali nową płytę! “Out Raw Heart” z 2018 roku zawiera 75 minut intensywnej muzyki przepełnionej równie mocnym tekstem. Formacja, która dzięki swojej estetyce zyskała tytuł muzycznej legendy lat 90., wydała 8 albumów studyjnych i 2 albumy koncertowe. Zespół określany “czołowym przedstawicielem sceny doom”, występuje na całym świecie – koncerty Yob odbywają się także w Polsce.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
54 minutes ago