Daria Zawiałow i nowa płyta „Helsinki”

02 April 2019
Bilety na Daria Zawiałow - nowa płyta „Helsinki”

Daria Zawiałow to jedno z najgorętszych nazwisk wśród polskich muzyków młodego pokolenia. Ta bezkompromisowa i utalentowana dziewczyna zdobywa coraz szersze grono fanów. Pierwsza płyta „A kysz!” była dużym sukcesem. Świerze brzmienie, szukanie własnej drogi, ciekawa różnorodność – tak można ją podsumować. Czy płyta „Helsinki” jest powieleniem debiutu artystki?

Wiele rzeczy można powiedzieć o Darii, ale na pewno nie to, że jest powtarzalna i przewidywalna. Ta młoda artystka daleka jest od samozachwytu. Przez poprzedni rok nie osiadła na laurach. Więcej – ciężko pracowała, czego efektem jest nowa płyta Darii Zawiałow „Helsinki”, wydana początkiem marca. Co na niej znajdziecie? Na pewno to, co artystka lubi najbardziej, czyli... różnorodność. Usłyszycie tu dużo inspiracji latami 80., sporo melodii w stylu retro okraszonych dźwiękami prosto z syntezatora. Są też utwory, które wyraźnie wskazują na sympatię artystki do klasycznych rockowych brzmień, podpartych czysto rockowymi riffami. Ale to nie wszystko. Znajdzie się tu też coś dla fanów elektroniki, choć zawiedziony będzie ten, który chciałby mieć w ręce płytę typowo clubową. „Przy tworzeniu „Helsinek” bawiliśmy się elektroniką, ale nie do tego stopnia, by nagrać płytę elektroniczną” mówi Daria Zawiałow. Jest tu więc wszystkiego po trochu, co czyni tę płytę nietuzinkową. Jednak nie jest to bezładny chaos, tylko przemyślana, intrygująca koncepcja. Czy wszystkie zastosowane na płycie eksperymenty zakończyły się sukcesem? To już kwestia gustu. Ale nie bez znaczenia jest fakt, że dwa single pochodzące z „Helsinek” - "Nie dobiję się do Ciebie" i "Szarówka", mają po półtora miliona wyświetleń w serwisie YouTube.

Dla fanów Darii, a także dla tych, którzy chcą się przekonać co drzemie w tej młodej artystce, mamy dobrą wiadomość. Numerów z najnowszej płyty można posłuchać na żywo. 6 kwietnia odbędzie się koncert Darii Zawiałow w Stodole. Kupujcie bilety, póki są dostępne!

Ⓒ Karolina Bury

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

08.08.2024 | Tickets from 119 PLN
Muzyczny Kazimierz: Da...
Muzyczny Kazimierz, Kazimierz Dolny
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
22 minutes ago