Koncerty w czerwcu, na których musisz się pojawić

29 May 2019

Czerwiec przyniesie nam sporo ciekawych i różnorodnych wydarzeń muzycznych. Znajdą coś dla siebie fani rocka, miłośnicy poetyckich ballad czy entuzjaści hip-hopowych beatów. Zobaczcie, jakie koncerty czekają na Was w czerwcu.

Zaczynamy od Gniezno Hip Hop Night. To wydarzenia, które gromadzi fanów dobrych rymów i grubych beatów. Na scenie wystąpią gwiazdy poznańskiej sceny hip-hopowej - Paluch i Słoń. Paluch to już niemal legenda. Swoją przygodę z muzyką zaczynał w zespole Aifam. Współtworzy także kolektyw DIIL Gang oraz trio Syntetyczna Mafia. W 2004 roku zadebiutował solowym albumem „Życie jest piękne”. Od tej pory na stałe wpisał się w hip-hopowy muzyczny świata. Jego najnowszy album pokrył się podwójną platyną i do dziś jest w czołówce najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Obok Palucha na scenie stanie nie mniej legendarny Słoń. Popularność w podziemiu artystycznym przyniosło mu działanie w mało popularnej stylistyce horrorcore'u. W październiku 2018 roku premierę miał album Mutylator, który szybko zdobył status złotej płyty. Na wydarzenie z taką muzyką w Pierwszej Stolicy Polski czekali wszyscy!

Die Toten Hosen w Stodole już 6 czerwca! Tak, ci weterani rocka zawitają niebawem do stolicy. Jeśli jeszcze nie byliście na ich koncercie, koniecznie musicie to nadrobić. Choć zespół do najmłodszych nie należy (gra już bowiem od 37 lat!), to energii pozazdrościć im może niejeden dwudziestolatek. Takie doświadczenie na scenie zobowiązuje. Koncert Die Toten Hosen to energetyczne show, które na długo pozostaje w pamięci.

10 czerwca Stodoła całkowicie zmieni klimat, bo na jej scenie wystąpi legendarny chór The Mystery Of Bulgarian Voices. U jego boku zaśpiewa Lisa Gerrard, współzałożycielka Dead Can Deance, jednej z najbardziej oryginalnych grup muzycznych na świecie. Na ich muzyce wychowało się całe pokolenie wrażliwej publiczności. Na scenie pojawi się także Skiller, bułgarski mistrz świata w beatboxingu,który traktuje beatbox, jako sztukę wokalną. Połączenie trzech różnych stylów w postaci chóru The Mystery Of Bulgarian Voices, wokalu Lisy Gerard oraz beatboxingu Skillera to coś, czego prawdziwy meloman nie może ominąć.

Na koniec prawdziwa perełka – koncert Suzanne Vega w Stodole. Nie ma chyba osoby, która choć raz w życiu nie nuciłaby pod nosem utworu „Tom’s Diner”. Tak, to ona zaczyna się od „ty ty tyry, ty ty tyry” 😉 Ta amerykańska piosenkarka folkowa, kompozytorka i autorka tekstów uznawana jest za jedną z najwybitniejszych muzyków swojego pokolenia. Jej kariera nieustannie kwitnie, choć od debiutu minęło już ponad 40 lat. Od czasu debiutanckiej płyty, Suzanne sprzedała ponad 7 milionów albumów i została nominowana do 7 nagród Grammy. 17 czerwca Suzanne Vega zagra w Stodole.

Ⓒ Karolina Bury

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
39 minutes ago