Teatr Wielki w Łodzi

Teatr Wielki w Łodzi to największy łódzki teatr, który stawia na różnego rodzaju przedstawienia muzyczne.

pl. Dąbrowskiego, 90-249 Łódź
http://www.operalodz.com

Wydarzenia w Teatr Wielki w Łodzi

Teatr kontynuuje działalność słynnej Opery Łódzkiej, która przez ponad 10 lat występowała na scenie Teatru im. Stefana Jaracza i Teatru Nowego. W teatrze organizowane są opery, operetki, musicale i balety. W 1966 roku Opera doczekała się własnej Siedziny i zmieniła status na łódzki Teatr Wielki. Budynek, w którym zlokalizowany jest teatr, mogą odbywać się również koncerty, zloty, pokazy mody i wiele innych wydarzeń. Uroczystość inauguracyjna podczas której otwarto teatr odbyła się w 1967 roku. W trakcie wydarzenia wystawiono sztuki takie jak: Halka Moniuszki, Kniazia Igora Borodina, Carmen Bizeta, a także Straszny dwór Moniuszki. Symboliczną wstęgę podczas otwarcia instytucji przecinał ówczesny wicepremier kultury i sztuki – Kazimierz Rusinek.

Repertuar w Teatr Wielki w Łodzi

Przez 50 lat działalności teatru, wystawione zostało ponad 300 premier muzycznych musicali, oper oraz baletów. Wśród wystawionych spektakli można wymienić: Mężczyzna, który pomylił żonę z kapeluszem Michaela Nymana, Diabły z Loudun Krzysztofa Pendereckiego, Lord Jim Romualda Twardowskiego, Ziemia obiecana Graya Veredona i wiele innych. W teatrze wystąpiły również gwiazdy muzyczne takie jak Osiecka, Młynarski, Przybora czy też zespoły kabaretowe jak Kabaret Neo-Nówka.

Bilety Teatr Wielki w Łodzi

Chcesz wziąć udział w jednym z planowanych wydarzeń? Już dziś możesz śledzić kalendarium wydarzeń i kupić bilety na wybrane wydarzenie przy pomocy serwisu biletowego TicketClub.pl. Nie przegap najważniejszych imprez kulturalnych! Nasz serwis pozwoli Ci zakupić bilety szybko, sprawnie i bezpiecznie!