Dezerter - bilety

Dezerter

Polski zespół punkrockowy, reprezentujący niezależną scenę muzyczną. Wykonuje utwory w gatunku: punk rock, hard punk i anarchopunk. Kompozycje Dezertera można znaleźć na ścieżkach dźwiękowych m.in. takich filmów jak „Dom zły” w reżyserii W. Smarzowskiego oraz „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii A. Wajdy.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Chcesz zobaczyć występ zespołu na żywo? Kup bilety na Dezerter!

Dezerter został założony wiosną 1981 roku, pierwotnie nosił kontrowersyjną nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich pocisków balistycznych). Muzycy po raz pierwszy zaprezentowali się szerokiej publiczności w listopadzie 1981 roku, podczas X Mokotowskiej Młodzieżowej Jesieni Muzycznej na przeglądzie zespołów amatorskich. Młodzi artyści zostali wyróżnieni, ale nie wręczono im nagrody, ponieważ wybuchł w tym czasie w Polsce stan wojenny. W 1982 roku grupa wystąpiła w Jarocinie. Wiosną 1983 roku muzycy rozpoczęli nagrania w profesjonalnym studiu nagraniowym, gdzie zarejestrowano cztery utwory, wydane następnie w formacie mini-albumu.

W 1987 roku wydano w USA, dzięki wytwórni Maximum Rock’n’Roll, pierwszą długogrającą płytę Dezertera pt. „Underground Out Of Poland” oraz pierwszy album w Polsce, pt. „Kolaboracja” — wydawnictwo to zostało ocenzurowane. Kolejna płyta — „Kolaboracja II”, trafiła do rąk fanów Dezertera w 1989 roku, a w 1990 wydano album „Wszyscy przeciwko wszystkim.

Kolejne lata działalności Dezertera wzbogaciły dorobek polskiej niezależnej sceny muzycznej o takie płyty jak:

  • „Blasfemia” (1992),
  • „Ile procent duszy?” (1994),
  • „Mam kły mam pazury” (1996),
  • „Ziemia jest płaska” (1997),
  • „Nielegalny zabójca czasu” (2004);
  • „Prawo do bycia idiotą” (2010), nagroda Fryderyka 2010;
  • „Większy zjada mniejszego”(2014).

Obecny skład zespołu Dezertera to:

  • Robert Robal Matera śpiew/gitara;
  • Jacek Chrzanowski /bas;
  • Krzysztof Grabowski /perkusja

Grupa daje koncerty nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych. Bilety na Dezerter to gratka dla fanów, zdobądź je!

Zespołu Dezerter nie trzeba nikomu przedstawiać. Czołowa formacja niezależnej sceny lat 80. i 90. znana jest również młodszym pokoleniom. Powstały w 1981 roku Dezerter ma na koncie 13 płyt, albumy koncertowe i kompilacyjne. Piosenki formacji usłyszymy w filmach “Wałęsa. Człowiek z nadziei” Wajdy i “Dom zły” Smarzowskiego. Zespół aktywnie występuje nie tylko w kraju, ale i w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, Czechach. Koncerty Dezertera to spotkanie z legendą polskiego rocka lat 80. i 90.

Millenium - koncert premierowo urodzinowy - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Millenium - koncert premierowo urodzinowy
3 minutes ago