Dezerter - bilety

Dezerter

Polski zespół punkrockowy, reprezentujący niezależną scenę muzyczną. Wykonuje utwory w gatunku: punk rock, hard punk i anarchopunk. Kompozycje Dezertera można znaleźć na ścieżkach dźwiękowych m.in. takich filmów jak „Dom zły” w reżyserii W. Smarzowskiego oraz „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w reżyserii A. Wajdy.

Chcesz zobaczyć występ zespołu na żywo? Kup bilety na Dezerter!

Dezerter został założony wiosną 1981 roku, pierwotnie nosił kontrowersyjną nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich pocisków balistycznych). Muzycy po raz pierwszy zaprezentowali się szerokiej publiczności w listopadzie 1981 roku, podczas X Mokotowskiej Młodzieżowej Jesieni Muzycznej na przeglądzie zespołów amatorskich. Młodzi artyści zostali wyróżnieni, ale nie wręczono im nagrody, ponieważ wybuchł w tym czasie w Polsce stan wojenny. W 1982 roku grupa wystąpiła w Jarocinie. Wiosną 1983 roku muzycy rozpoczęli nagrania w profesjonalnym studiu nagraniowym, gdzie zarejestrowano cztery utwory, wydane następnie w formacie mini-albumu.

W 1987 roku wydano w USA, dzięki wytwórni Maximum Rock’n’Roll, pierwszą długogrającą płytę Dezertera pt. „Underground Out Of Poland” oraz pierwszy album w Polsce, pt. „Kolaboracja” — wydawnictwo to zostało ocenzurowane. Kolejna płyta — „Kolaboracja II”, trafiła do rąk fanów Dezertera w 1989 roku, a w 1990 wydano album „Wszyscy przeciwko wszystkim.

Kolejne lata działalności Dezertera wzbogaciły dorobek polskiej niezależnej sceny muzycznej o takie płyty jak:

  • „Blasfemia” (1992),
  • „Ile procent duszy?” (1994),
  • „Mam kły mam pazury” (1996),
  • „Ziemia jest płaska” (1997),
  • „Nielegalny zabójca czasu” (2004);
  • „Prawo do bycia idiotą” (2010), nagroda Fryderyka 2010;
  • „Większy zjada mniejszego”(2014).

Obecny skład zespołu Dezertera to:

  • Robert Robal Matera śpiew/gitara;
  • Jacek Chrzanowski /bas;
  • Krzysztof Grabowski /perkusja

Grupa daje koncerty nie tylko w Polsce, ale również w wielu krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych. Bilety na Dezerter to gratka dla fanów, zdobądź je!

Zespołu Dezerter nie trzeba nikomu przedstawiać. Czołowa formacja niezależnej sceny lat 80. i 90. znana jest również młodszym pokoleniom. Powstały w 1981 roku Dezerter ma na koncie 13 płyt, albumy koncertowe i kompilacyjne. Piosenki formacji usłyszymy w filmach “Wałęsa. Człowiek z nadziei” Wajdy i “Dom zły” Smarzowskiego. Zespół aktywnie występuje nie tylko w kraju, ale i w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, Czechach. Koncerty Dezertera to spotkanie z legendą polskiego rocka lat 80. i 90.

Zdechły Osa - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Zdechły Osa
9 minut temu