Ray Wilson - bilety

Ray Wilson

Szkocki wokalista, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, urodził się 8 września 1968 roku w Dumrfies. Występował w takich zespołach jak :Guaranted Pure, Stiltskin i Cut. Przez kilka lat (1996 — 1998) był wokalistą słynnego zespołu Genesis. Artysta wyróżnia się pięknym, głębokim głosem. Ray Wilson przez magazyn Classic Rock uznany został za jednego z najlepszych wokalistów Wielkiej Brytanii.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Chcesz zobaczyć występ artysty na żywo? Kup bilety na Ray Wilson!

Ray Wilson wzorował się w młodości na takich amerykańskich piosenkarzach jak

Bob Dylan, Jackson Brown, Bruce Springsteen i Neil Young. Swój pierwszy zespół — Guaranted Pure założył ze swoim bratem Stevem na początku lat dziewięćdziesiątych, w 1994 roku nawiązał współpracę ze szkocką formacją Stiltskin. Debiutancki singiel tego zespołu — „Inside" osiągnął niebywałą popularność i trafił na pierwsze miejsca europejskich list przebojów. Utwór ten jest nadal odtwarzany w wielu rozgłośniach radiowych, zwłaszcza że jego motyw był podkładem teledysku reklamowego firmy „Levi's.

Ray Wilson koncertował w wielu krajach świata, obecnie mieszka w Polsce. Związany jest z Małgorzatą Mielech— tancerką Polskiego Teatru Tańca. Artysta udziela się także społecznie, jest założycielem funkcjonującej w Poznaniu fundacji, której działalność skupia się na wspomaganiu i aktywizacji osób z marginesu społecznego. Prezydent Poznania nadał muzykowi w 2012 roku tytuł Ambasadora Poznania.

Od 2010 roku Ray Wilson, wraz z kwartetem smyczkowym z „Berlin Symphony Ensemble”, koncertuje pod szyldem projektu Genesis Classic i prezentuje wybrane kompozycje zespołu Genesis w nowej , klasyczno-rockowej odsłonie.

W 2016 roku w sprzedaży pojawiły się dwie nowe, studyjne płyty artysty: akustyczna „Song for a friend" oraz „Makes me think of home" W 2017 roku do rąk fanów trafił koncertowy krążek „Time and Distance".

Bilety na Ray Wilson to gratka dla fanów. Zdobądź je!

Ray Wilson słynie z pięknego, głębokiego wokalu. Nic więc dziwnego, że magazyn Classic Rock uznał go za jednego z najlepszych wokalistów Wielkiej Brytanii. Wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów jest byłym członkiem formacji Guaranteed Pure, Stiltskin, Cut i Genesis. Jako solowy artysta współpracował m.in. z Arminem Van Buurenem i Dolores O’Riordan. Koncerty Raya Wilsona odbywają się również w Polsce – artysta związany jest z Polskim Radiem, czego efektem jest płyta “Chasing Rainbows”.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
32 minutes ago