Ray Wilson

Szkocki wokalista, kompozytor, gitarzysta i autor tekstów, urodził się 8 września 1968 roku w Dumrfies. Występował w takich zespołach jak :Guaranted Pure, Stiltskin i Cut. Przez kilka lat (1996 — 1998) był wokalistą słynnego zespołu Genesis. Artysta wyróżnia się pięknym, głębokim głosem. Ray Wilson przez magazyn Classic Rock uznany został za jednego z najlepszych wokalistów Wielkiej Brytanii.
Chcesz zobaczyć występ artysty na żywo? Kup bilety na Ray Wilson!

Ray Wilson wzorował się w młodości na takich amerykańskich piosenkarzach jak Bob Dylan, Jackson Brown, Bruce Springsteen i Neil Young. Swój pierwszy zespół — Guaranted Pure założył ze swoim bratem Stevem na początku lat dziewięćdziesiątych, w 1994 roku nawiązał współpracę ze szkocką formacją Stiltskin. Debiutancki singiel tego zespołu — „Inside" osiągnął niebywałą popularność i trafił na pierwsze miejsca europejskich list przebojów. Utwór ten jest nadal odtwarzany w wielu rozgłośniach radiowych, zwłaszcza że jego motyw był podkładem teledysku reklamowego firmy „Levi's.

Ray Wilson koncertował w wielu krajach świata, obecnie mieszka w Polsce. Związany jest z Małgorzatą Mielech— tancerką Polskiego Teatru Tańca. Artysta udziela się także społecznie, jest założycielem funkcjonującej w Poznaniu fundacji, której działalność skupia się na wspomaganiu i aktywizacji osób z marginesu społecznego. Prezydent Poznania nadał muzykowi w 2012 roku tytuł Ambasadora Poznania.

Od 2010 roku Ray Wilson, wraz z kwartetem smyczkowym z „Berlin Symphony Ensemble”, koncertuje pod szyldem projektu Genesis Classic i prezentuje wybrane kompozycje zespołu Genesis w nowej , klasyczno-rockowej odsłonie.

W 2016 roku w sprzedaży pojawiły się dwie nowe, studyjne płyty artysty: akustyczna „Song for a friend" oraz „Makes me think of home" W 2017 roku do rąk fanów trafił koncertowy krążek „Time and Distance".

Bilety na Ray Wilson to gratka dla fanów. Zdobądź je!
Daria Zawiałow - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Daria Zawiałow
2 minuty temu