Varius Manx - bilety

Varius Manx

Varius Manx to polski zespół wykonujący muzykę rockową i pop, został założony w 1989 roku przez Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków. Grupa była bardzo popularna w latach 90, ich przeboje trafiały na czołowe miejsca list przebojów w Polsce. Najbardziej znane hity Varius Manx to: „Pocałuj noc", „Piosenka księżycowa", „Ruchome piaski", „Orła cień" oraz „Zanim zrozumiesz”.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.

Varius Manx zajmuje ważne miejsce wśród polskich zespołów, a ich utwory są niezapomniane. Przez wiele lat działalności wokalistkami formacji były kolejno: Anita Lipnicka, Kasia Stankiewicz, Monika Kuszyńska, Anna Józefina Lubieniecka i Edyta Kuczyńska. Zespół miał olbrzymie rzesze fanów, jego albumy rozchodziły się w wielotysięcznych nakładach. Największy komercyjny sukces odniosły płyty:

  • „Emu”, 1994, Zig Zac, 4x platyna
  • „Elf”, 1995, Zig Zac, 5x platyna
  • „Ego”, 1996, Zig Zac, 2x platyna
  • „End”, 1997, ,Zig Zac platyna

Chcesz zobaczyć muzyków na żywo? Kup bilety na Varius Manx!

Wielka kariera grupy rozpoczęła się w 1994 roku, gdy muzycy, wraz z wokalistką Anitą Lipnicką nagrali album „Emu”. Pochodzą z niej takie przeboje jak: „Piosenka księżycowa" oraz „Zanim zrozumiesz”.

Varius Manx — niezwykły sukces

W kwietniu 1995 roku do sprzedaży trafiła płyta „Elf", która już w dniu premiery okryła się złotem, w tym samym czasie Varius Manx nagrał ścieżkę do popularnego filmu „Młode Wilki”. Sukces nabierał tempa, grupa otrzymała dwa Fryderyki w kategorii: Najlepszy Zespół i Najlepsza Płyta, a Robert Janson został nagrodzony w kategorii :Kompozytor Roku . Wtedy to też Anita Lipnicka zdecydowała się na solową karierę, a jej miejsce zajęła Katarzyna Stankiewicz.

W czerwcu 1996 roku do rąk fanów trafiła płyta „Ego", którą zapowiadał singiel „Orła cień". Wydawnictwo, tak jak poprzedni album, już pierwszym dniu sprzedaży stał się złotym. W 1997 roku Robert Janson skomponował muzykę do filmu „Nocne Graffiti”. W 2001 roku Varius Manx opuściła Kasia Stankiewicz, a jej miejsce zajęła nowa wokalistka — Monika Kuszyńska.

Bilety na Varius Manx to gratka dla fanów. Zdobądź je!

Formacja zaliczana jest do czołówki najpopularniejszych polskich zespołów. Varius Manx może pochwalić się bogatą dyskografią, licznymi nagrodami i współpracą z właścicielkami najpiękniejszych polskich głosów. Anita Lipnicka, Katarzyna Stankiewicz czy Monika Kuszyńska, które są dziś wielkoformatowymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej, to współautorki ich największych hitów. “Zanim zrozumiesz”, “Orła cień” czy “Maj” można usłyszeć na żywo – koncert Varius Manx to najlepsza ku temu okazja.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
44 minutes ago