Varius Manx

Varius Manx to polski zespół wykonujący muzykę rockową i pop, został założony w 1989 roku przez Roberta Jansona oraz braci Michała i Pawła Marciniaków. Grupa była bardzo popularna w latach 90, ich przeboje trafiały na czołowe miejsca list przebojów w Polsce. Najbardziej znane hity Varius Manx to: „Pocałuj noc", „Piosenka księżycowa", „Ruchome piaski", „Orła cień" oraz „Zanim zrozumiesz”.

Opis zespołu Varius Manx

Varius Manx zajmuje ważne miejsce wśród polskich zespołów, a ich utwory są niezapomniane. Przez wiele lat działalności wokalistkami formacji były kolejno: Anita Lipnicka, Kasia Stankiewicz, Monika Kuszyńska, Anna Józefina Lubieniecka i Edyta Kuczyńska. Zespół miał olbrzymie rzesze fanów, jego albumy rozchodziły się w wielotysięcznych nakładach. Największy komercyjny sukces odniosły płyty:
  • „Emu”, 1994, Zig Zac, 4x platyna
  • „Elf”, 1995, Zig Zac, 5x platyna
  • „Ego”, 1996, Zig Zac, 2x platyna
  • „End”, 1997, ,Zig Zac platyna
Chcesz zobaczyć muzyków na żywo? Kup bilety na Varius Manx!

Wielka kariera grupy rozpoczęła się w 1994 roku, gdy muzycy, wraz z wokalistką Anitą Lipnicką nagrali album „Emu”. Pochodzą z niej takie przeboje jak: „Piosenka księżycowa" oraz „Zanim zrozumiesz”.

Varius Manx — niezwykły sukces

W kwietniu 1995 roku do sprzedaży trafiła płyta „Elf", która już w dniu premiery okryła się złotem, w tym samym czasie Varius Manx nagrał ścieżkę do popularnego filmu „Młode Wilki”. Sukces nabierał tempa, grupa otrzymała dwa Fryderyki w kategorii: Najlepszy Zespół i Najlepsza Płyta, a Robert Janson został nagrodzony w kategorii :Kompozytor Roku . Wtedy to też Anita Lipnicka zdecydowała się na solową karierę, a jej miejsce zajęła Katarzyna Stankiewicz.

W czerwcu 1996 roku do rąk fanów trafiła płyta „Ego", którą zapowiadał singiel „Orła cień". Wydawnictwo, tak jak poprzedni album, już pierwszym dniu sprzedaży stał się złotym. W 1997 roku Robert Janson skomponował muzykę do filmu „Nocne Graffiti”. W 2001 roku Varius Manx opuściła Kasia Stankiewicz, a jej miejsce zajęła nowa wokalistka — Monika Kuszyńska.

Bilety na Varius Manx to gratka dla fanów. Zdobądź je!
Sonbird - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Sonbird
5 minut temu