White Lies - bilety

White Lies

Brytyjskie trio tworzące muzykę na pograniczu rocka alternatywnego. Pochodzą z Ealing i swoją działalność rozpoczęli w 2007 roku. W początkowym okresie działalności występowali pod nazwą Fear of Flying. Tworząc muzykę inspirowali się zespołami takimi jak Talking Heads bądź też Joy Division, co pozwoliło im stworzyć własny styl. Styl muzyczny zespołu nazywany jest „zimno falowym post punkiem, połączonym z syntetycznym popem”.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.

Opis zespołu White Lies

Skład zespołu White Lies

  • Harry McVeigh - śpiew, gitara rytmiczna, keyboard,
  • Charles Cave - gitara basowa, wokal wspierający
  • Jack Lawrence-Brown - perkusja.

Kup bilety na White Lies i poznaj popularny zespół na żywo!

Początki działalności

Cave i Lawrence-Brown poraz pierwszy zagrali wspólnie na występie szkolnym. Dwa lata później dołączył do nich McVeigh co sprawiło, że rozpoczęli wspólne występowanie pod nazwą Fear od Flying. Sam Cave mówił o nich, że są „weekendowym projektem”, jednak z upływem czasu ich występy poprzedzały koncerty znanych artystów takich, jak Jamie T czy Laury Marling. W tym czasie wydali dwa winylowe single z podwójną stroną A. Jeszcze w sierpniu 2007 roku wspólnie zagrali na festiwalu Underage Festival, mimo iż dwa tygodnie wcześniej rozpoczęli naukę na uniwersytecie. Z uwagi na rozpoczęcie nauki, zdecydowali o rocznej przerwie, jednak już w październiku 2007 roku ich zespół rozpadł się a narodził White Lies. Zmiana nazwy nie była jedyną zmianą – zmienilirówniez stylistykę grupy. Wszystko przez to, że uważali, iż utwory, które posiadają nie pasują do stylistyki Fear od Flying ale idealnie wpasują się w klimat White Lies”.

Albumy studyjne

  • To Lose My Life... (2009)
  • Ritual (2011)
  • Big TV (2013)
  • Friends (2016)

Minialbumy

  • Unfinished Business (2008)

Ostatni krążek grupy w całości został zainspirowany tematyką przyjaźni – nie tylko tej z młodych lat ale też tej w momencie, gdy stajemy się starci, gdy podejmujemy ważne życiowe decyzje jak założenie rodziny czy przeprowadzka. Album ma sprawić, że podjęcie trudnych decyzji w tak bliskich relacjach będzie łatwiejsze. Grupa mogła stworzyć album indywidualnie, bez narzuconych deadline’ów, kwestii finansowych czy też wskazówek od wytwórni. Postawili na odważny, świeży i całkowicie nieprzewidywalny materiał, który pomimo nowatorskich brzmień nawiązuje do melodii znajdujących się na poprzednim krążku Big TV.

Kup bilety na White Lies i sprawdź czym tym razem Cię zaskoczą!

Niewinne kłamstwa o mrocznym zabarwieniu – wolne tłumaczenie nazwy White Lies odnosi się bezpośrednio do twórczości zespołu. Lekkie i przyjemne indiepopowe brzmienie przeplata się tu z post-punkowymi i mrocznym synthpopem, inspirowanym Joy Division, Interpol czy Talking Heads. Spektakularny sukces debiutanckiej płyty “To Lose My Life” otworzył im drzwi do międzynarodowej kariery. Koncert White Lies odbył się m.in. na londyńskiej Wembley Arena, co jest dla każdego zespołu ogromnym wyróżnieniem.

Spięty - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Spięty
10 minutes ago