Kochamy to co znamy, czyli najlepsze koncerty polskich klasyków rocka w 2020 roku

13 January 2020

Muzyka ma to do siebie, że nigdy się nie starzeje. Utwory nagrane 20-30 lat temu potrafią na nas oddziaływać równie mocno, co najnowsze hity. Ale utwory sprzed lat mają pewną przewagę nad nowoczesnymi numerami - mają swoją historię i zwykle wiążą się z nimi ważne wspomnienia… Wybierz się w nieco sentymentalną podróż i zobacz, na jaki koncert polskich weteranów sceny warto wybrać się w 2020 roku.

Lao Che

Zaczniemy od rozstania. Po 20 latach działalności zespół Lao Che żegna się ze swoimi fanami i wyrusza w pożegnalną trasę koncertową “No to Che”. To więc ostatnia szansa, żeby posłuchać tego unikalnego zespołu. Jego brzmienie to połączenie rocka, folku, piosenki aktorskiej oraz elektro. Rozgłos przyniosła im płyta “Powstanie Warszawskie”, wydana w marcu 2005 roku, która już na stałe będzie wpisana w obchody rocznicy tego historycznego wydarzenia. Jednak największy komercyjny sukces zawdzięczają albumowi “Gospel”, który uzyskał status platynowej płyty.

Lao Che jest jednym z ciekawszych polskich bandów. W ich muzyce równie ważne, co dźwięki, są teksty, które dotykają niezwykle istotnych tematów. W początkowym okresie twórczości nawiązywały do polskiej kultury i obyczajów, stopniowo ewoluowały i stały się głosem w sprawie ważnych wydarzeń historycznych. To lekcja polskości w czystym wydaniu, pełna szacunku do drugiego człowieka.

Kult

To są prawdziwi weterani polskiej sceny muzycznej! Na ich koncerty chodzą nieraz całe rodziny - od nastolatków po dziadków. Dosłownie, bo przecież sam Kazik Staszewski jest dziadkiem :) Jednak to nie znaczy, że ich muzyka jest nieaktualna i trąci myszką. Wręcz przeciwnie - choć Kult jest wierny swojemu stylowi i stworzył niepowtarzalną markę, to nadal potrafi zaskakiwać i w każdym kolejnym albumie słychać, jak się rozwija. W 2020 roku zapraszamy przede wszystkim na trasę Kult Akustik, która odbędzie się na przełomie lutego i marca w wielu miastach w Polsce. To prawdziwa uczta muzyczna nie tylko dla fana zespołu, ale także dla każdego melomana, który potrafi docenić granie na najwyższym poziomie. Bilety na Kult Akustik rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, nie warto więc zwlekać z ich zakupem.

Lady Pank

Ta formacja, która powstała niemal 40 lat temu (na początku lat 80.), zaliczana jest do grona największych polskich zespołów rockowych. Niektórzy nawet mówią o nich polscy Stonesi. Po pierwsze dlatego, że grają równie energicznego rocka, po drugie dlatego, że prowadzą równie rock’n’rollowe życie, a po trzecie dlatego, że muzyka równiedobrze ich zakonserwowała ;) Takiej energii nie powstydziłby się niejeden dwudziestolatek, a charyzmy pozazdrościłoby im wielu przywódców politycznych. Ich hit “Mniej niż 0” potrafi zaśpiewać każdy Polak, który nauczył się już mówić.

W ciągu swojej muzycznej działalności Lady Pank wydali ponad 20 płyt, a w szczytowym okresie swojej kariery zagrali aż 360 koncertów w jednym roku! Zespół występuje do dziś z niesłabnącą energią – koncerty Lady Pank to sentymentalny powrót do początków polskiego rocka. Wybierz się z tę podróż i już teraz kup bilet na jeden z koncertów Lady Pank.

Happysad

To zespół, który w 2019 obchodził swoją pełnoletniość, dlatego też trafił do tego zestawienia. Niby do weteranów jeszcze nie należą, ale dwudziestolatkami nie są już od dawna. Co nie zmienia faktu, że energia ich rozpiera, a koncerty Happysad to eksplozja radości. W swoim graniu opierają się głównie na klasycznym, rockowym, gitarowym graniu. Ich muzyka jest prosta (nie mylić z prostacką!), co nie znaczy, że nie uderza w czułe punkty. Stworzona z myślą o przeżywaniu czystej radości, bez podtekstów, bez zbędnej ideologii. Jak twierdzą sami muzycy “jesteśmy totalnymi, romantycznymi bezideowcami”.

Grupa na swoim koncie ma 3 platynowe oraz 4 złote płyty. Formacja ma ogromną liczbę wiernych fanów, którzy wykupują bilety na koncerty ze znacznym wyprzedzeniem. Dlatego nie ma co zwlekać - zobacz, gdzie gra Happysad i od razu kup bilet na ich koncert.

Ⓒ Karolina Bury

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

03.08.2024 | Tickets from 119 PLN
Muzyczny Kazimierz: KULT
Muzyczny Kazimierz, Kazimierz Dolny
23.08.2024 | Tickets from 119 PLN
Muzyczny Kazimierz: LA...
Muzyczny Kazimierz, Kazimierz Dolny
17.10.2024 | Tickets from 119 PLN
Happysad
Klub Stodoła, Warszawa
18.10.2024 | Tickets from 139 PLN
Kult - Trasa Pomarańcz...
Klub Stodoła, Warszawa
19.10.2024 | Tickets from 139 PLN
Kult - Trasa Pomarańcz...
Klub Stodoła, Warszawa
15.11.2024 | Tickets from 139 PLN
Kult - Trasa Pomarańcz...
Klub Stodoła, Warszawa
16.11.2024 | Tickets from 139 PLN
Kult - Trasa Pomarańcz...
Klub Stodoła, Warszawa
17.11.2024 | Tickets from 120 PLN
Kult - Pomarańczowa Trasa
Wytwórnia, Łódź
23.11.2024 | Tickets from 120 PLN
Kult - Trasa Pomarańcz...
Hala Spodek Katowice, Katowice
07.12.2024 | Tickets from 139 PLN
Lady Pank
Klub Stodoła, Warszawa
13.12.2024 | Tickets from 139 PLN
Lady Pank
Klub Stodoła, Warszawa
Jann - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Jann
4 minutes ago