Kochamy to co znamy, czyli najlepsze koncerty polskich klasyków rocka w 2020 roku

13 Styczeń 2020

Muzyka ma to do siebie, że nigdy się nie starzeje. Utwory nagrane 20-30 lat temu potrafią na nas oddziaływać równie mocno, co najnowsze hity. Ale utwory sprzed lat mają pewną przewagę nad nowoczesnymi numerami - mają swoją historię i zwykle wiążą się z nimi ważne wspomnienia… Wybierz się w nieco sentymentalną podróż i zobacz, na jaki koncert polskich weteranów sceny warto wybrać się w 2020 roku.

Lao Che

Zaczniemy od rozstania. Po 20 latach działalności zespół Lao Che żegna się ze swoimi fanami i wyrusza w pożegnalną trasę koncertową “No to Che”. To więc ostatnia szansa, żeby posłuchać tego unikalnego zespołu. Jego brzmienie to połączenie rocka, folku, piosenki aktorskiej oraz elektro. Rozgłos przyniosła im płyta “Powstanie Warszawskie”, wydana w marcu 2005 roku, która już na stałe będzie wpisana w obchody rocznicy tego historycznego wydarzenia. Jednak największy komercyjny sukces zawdzięczają albumowi “Gospel”, który uzyskał status platynowej płyty.

Lao Che jest jednym z ciekawszych polskich bandów. W ich muzyce równie ważne, co dźwięki, są teksty, które dotykają niezwykle istotnych tematów. W początkowym okresie twórczości nawiązywały do polskiej kultury i obyczajów, stopniowo ewoluowały i stały się głosem w sprawie ważnych wydarzeń historycznych. To lekcja polskości w czystym wydaniu, pełna szacunku do drugiego człowieka.

Kult

To są prawdziwi weterani polskiej sceny muzycznej! Na ich koncerty chodzą nieraz całe rodziny - od nastolatków po dziadków. Dosłownie, bo przecież sam Kazik Staszewski jest dziadkiem :) Jednak to nie znaczy, że ich muzyka jest nieaktualna i trąci myszką. Wręcz przeciwnie - choć Kult jest wierny swojemu stylowi i stworzył niepowtarzalną markę, to nadal potrafi zaskakiwać i w każdym kolejnym albumie słychać, jak się rozwija. W 2020 roku zapraszamy przede wszystkim na trasę Kult Akustik, która odbędzie się na przełomie lutego i marca w wielu miastach w Polsce. To prawdziwa uczta muzyczna nie tylko dla fana zespołu, ale także dla każdego melomana, który potrafi docenić granie na najwyższym poziomie. Bilety na Kult Akustik rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, nie warto więc zwlekać z ich zakupem.

Lady Pank

Ta formacja, która powstała niemal 40 lat temu (na początku lat 80.), zaliczana jest do grona największych polskich zespołów rockowych. Niektórzy nawet mówią o nich polscy Stonesi. Po pierwsze dlatego, że grają równie energicznego rocka, po drugie dlatego, że prowadzą równie rock’n’rollowe życie, a po trzecie dlatego, że muzyka równiedobrze ich zakonserwowała ;) Takiej energii nie powstydziłby się niejeden dwudziestolatek, a charyzmy pozazdrościłoby im wielu przywódców politycznych. Ich hit “Mniej niż 0” potrafi zaśpiewać każdy Polak, który nauczył się już mówić.

W ciągu swojej muzycznej działalności Lady Pank wydali ponad 20 płyt, a w szczytowym okresie swojej kariery zagrali aż 360 koncertów w jednym roku! Zespół występuje do dziś z niesłabnącą energią – koncerty Lady Pank to sentymentalny powrót do początków polskiego rocka. Wybierz się z tę podróż i już teraz kup bilet na jeden z koncertów Lady Pank.

Happysad

To zespół, który w 2019 obchodził swoją pełnoletniość, dlatego też trafił do tego zestawienia. Niby do weteranów jeszcze nie należą, ale dwudziestolatkami nie są już od dawna. Co nie zmienia faktu, że energia ich rozpiera, a koncerty Happysad to eksplozja radości. W swoim graniu opierają się głównie na klasycznym, rockowym, gitarowym graniu. Ich muzyka jest prosta (nie mylić z prostacką!), co nie znaczy, że nie uderza w czułe punkty. Stworzona z myślą o przeżywaniu czystej radości, bez podtekstów, bez zbędnej ideologii. Jak twierdzą sami muzycy “jesteśmy totalnymi, romantycznymi bezideowcami”.

Grupa na swoim koncie ma 3 platynowe oraz 4 złote płyty. Formacja ma ogromną liczbę wiernych fanów, którzy wykupują bilety na koncerty ze znacznym wyprzedzeniem. Dlatego nie ma co zwlekać - zobacz, gdzie gra Happysad i od razu kup bilet na ich koncert.

Ⓒ Karolina Bury

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

14.10.2023 | Bilety od 99 PLN
Happysad
Klub Studio, Kraków
19.10.2023 | Bilety od 110 PLN
Happysad
Klub Stodoła, Warszawa
20.10.2023 | Bilety od 120 PLN
KULT - Trasa Pomarańc...
Klub Stodoła, Warszawa
21.10.2023 | Bilety od 120 PLN
KULT - Trasa Pomarańc...
Klub Stodoła, Warszawa
31.10.2023 | Bilety od 90 PLN
Happysad na Halloween
Wytwórnia, Łódź
03.11.2023 | Bilety od 115 PLN
KULT - Trasa Pomarańc...
Klub Studio, Kraków
04.11.2023 | Bilety od 110 PLN
KULT - Trasa Pomarańc...
Hala Spodek Katowice, Katowice
16.11.2023 | Bilety od 120 PLN
KULT - Pomarańczowa Trasa
Wytwórnia, Łódź
17.11.2023 | Bilety od 120 PLN
KULT - Trasa Pomarańc...
Klub Stodoła, Warszawa
18.11.2023 | Bilety od 120 PLN
KULT - Trasa Pomarańc...
Klub Stodoła, Warszawa
19.11.2023 | Bilety od 79 PLN
Happysad
Tama, Poznań
19.12.2023 | Bilety od 169 PLN
Lady Pank MTV Unplugged
Teatr Muzyczny „Roma”, Warszawa
20.12.2023 | Bilety od 169 PLN
Lady Pank MTV Unplugged
Teatr Muzyczny „Roma”, Warszawa
Dyskoteka Szkolna 2000 - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Dyskoteka Szkolna 2000
8 minut temu