Alec Benjamin w Klub Stodoła - 14.07.2022 - Warszawa Thursday, 14 July 2022 | Klub Stodoła, Warszawa

/ opening hour: 6 p.m.
Automatic selection of places
We can choose for you the best places
Zakup z widoku sali

MIEJSCE STOJĄCE - BILET TicketClub.pl - Bilety - Informacje
miejsce stojące, Niedostępne
Obecnie niedostępne
 
 
 


BALKON / MIEJSCE SIEDZĄCE - BILET TicketClub.pl - Bilety - Informacje
miejsce siedzące numerowane na balkonie, Niedostępne
Obecnie niedostępne
 
 
 

Loading map…


Alec Benjamin Thursday, 14 July 2022 / Klub Stodoła, Warszawa - Event description:

ALEC BENJAMIN
KONCERT W POLSCE
14.07.2022 – WARSZAWA – STODOŁA

Wokalista i autor piosenek Alec Benjamin wydaje kolejny album (Un)commentary. Powstał on w wyniku nieustannego kwestionowania otaczającego świata: presji i rozczarowania dorosłością, poniżenia związanego z uzależnieniem od mediów społecznościowych, odczuwania egzystencjalnego niepokoju i innych niezliczonych przejawów tego, co nazywa on „naturą ludzką”. Inspirując się kultowymi popowymi wykonawcami, jak Paul Simon, 27-letni artysta przekształca swoje obserwacje w chwytliwe i szczere piosenki, które na długo pozostają w pamięci słuchaczy. Szczególnie wyraźnym przykładem tego talentu są hity, takie jak na przykład podwójna platyna singla “Let Me Down Slowly.” Okrzyknięty przez tygodnik Time „popowym bardem nowego pokolenia”, Benjamin udowadnia, że ma rzadki dar tworzenia emocjonalnie szczerej muzyki, która skłania do głębszych przemyśleń.

Benjamin mówi: „moi ulubieni twórcy tekstów piosenek to ci, którzy pokazują swoje spojrzenie na aktualne wydarzenia w sposób zróżnicowany i unikalny, a jednocześnie nikogo nie wykluczają”. Na liście jego inspiracji znajdują się takie postaci jak Bob Dylan czy Leonard Cohen. „Ich piosenki zawsze dawały mi do myślenia, a moją życiową misją jest tworzenie muzyki w taki sam sposób”.

W ostatnich latach mogliśmy zobaczyć jak świetnie sprawdza się to podejście i jak Benjamin potrafi porywać tłumy. Genialnym przykładem są niezwykle widowiskowe koncerty - wydarzenia buzujące energią, podczas których fani wykrzykują praktycznie, każde słowo piosenki razem z nim, tworząc imprezową atmosferę. Jak dotąd, wszystkie bilety na koncerty podczas jego trasy wyprzedawały się na pniu, a na scenie występował z takimi gwiazdami, jak min. John Meyer. Chociaż zyskał wielką popularność w świecie popu i koncertował z takimi gwiazdami jak Camila Cabello, a Alessia Cara nagrała z nim remix “Let Me Down Slowly”, który znalazł się na liście Billboard Hot 100. Muzyka Benjamina wybiega daleko poza ramy popu. Artysta podkreśla: „podczas tworzenia muzyki często mam do czynienia z przelotną modą, która nie wytrzymuje próby czasu, a ja chcę tworzyć piosenki, które wciąż będą aktualne, kiedy umrę”. Zgodnie z jego niechęcią do sztuczności, (Un)commentary to subtelne, a zarazem niezwykle szczegółowe dźwięki podkreślające wnikliwe teksty i wpadające w ucho melodie. Stworzone we współpracy z producentami/twórcami tekstów takimi jak Nolan Lambroza (Carly Rae Jepsen, Kehlani) i Sam Roman (X Ambassadors, Lewis Capaldi), album buduje również silne napięcie między niewysłowionym słodkim głosem Benjamina, a ostrością pisanych przez niego piosenek.

„Uważam, że moje pokolenie bardzo krytycznie patrzy na to, co dzieje się obecnie w naszym kraju i na świecie”, mówi Benjamin o głównym przesłaniu (Un)commentary. „Pytanie brzmi: zamierzamy się unicestwić czy może, zostawić to miejsce w lepszym stanie, niż je zastaliśmy? Wszyscy mamy wybór, ale co zrobimy?”

Benjamin komponuje swoje teksty z bezkompromisową przejrzystością, ale nigdy nie popada w cynizm, wkłada w każdą piosenkę niepohamowaną nadzieję. Na przykład „Older” to smutne przemyślenia o lęku przed starzeniem się, przełamane żywiołową pracą wokalną artysty. „Myślę, że jednym z powodów, dla których zostałem autorem piosenek, jest chęć uniknięcia odpowiedzialności stereotypowego dorosłego życia” – mówi Benjamin o „Older”, którego współtwórcami są Charlie Puth, Ryan Tedder z OneRepublic i Zach Skelton (Paul McCartney, Ben Platt). „«Older»” jest o tym, że nawet jeśli możesz uniknąć niektórych z tych obowiązków, nie można zrzucić z siebie całej odpowiedzialności – osiągasz pewne kamienie milowe i zdajesz sobie sprawę, że masz już za sobą cały rozdział swojego życia.”

W swojej intymnej eksploracji ludzkiego doświadczenia, (Un)commentary oferuje również piosenki takie jak „Shadow of Mine”, nastrojowy i hipnotyzujący kawałek, który mówi o bezsensie walki ze swoimi demonami. „Ta piosenka powstała na bazie czegoś, co moja mama zawsze mi powtarzała: «Gdziekolwiek pójdę, tam jestem»”, mówi Benjamin. „Często myślisz, że twoje problemy są wytworem twojego otoczenia, podczas gdy w rzeczywistości istnieją one w tobie. To naprawdę wyszło na jaw podczas pandemii, kiedy ja i moi przyjaciele przechodziliśmy przez pewne trudności i obwinialiśmy o nie utknięcie w miejscu – ale potem, kiedy próbowaliśmy udać się gdzie indziej, wszystkie nasze problemy po prostu podążały za nami. W „Deniro” Benjamin przedstawia z przymrużeniem oka, ale całkowicie szczere studium zawiści i samoakceptacji, deklarując, że ma zamiar zostać „bohaterem zer”. „Kiedy po raz pierwszy zacząłem tworzyć muzykę, po cichu gardziłem ludźmi, którzy już odnieśli sukces”, mówi. „Deniro” opowiada o tym, jak nie możesz wybrać rozdania, które otrzymasz – ale i tak musisz je rozegrać, ponieważ to życie jest jedyną szansą, jaką masz”. Tymczasem „Nuance” to jeden z najbardziej pomysłowych i poruszających momentów w (Un)commentary, słodko-gorzkie ubolewanie nad utratą ciekawości, która często towarzyszy dorastaniu. „Kiedy jesteś młodszy, masz znacznie większą swobodę zadawania pytań i odkrywania wszystkiego wokół siebie” – mówi Benjamin. „Ale potem, gdy ludzie dorastają, są tak zajęci pracą, dziećmi i innymi problemami, że po prostu łatwiej jest uogólniać i nie zagłębiać się w szczegóły. Chciałem napisać piosenkę, która uosabia ideę niuansów i mówi o tym, jak ich utrata zmienia sposób, w jaki interpretujemy świat”.

W innym miejscu w (Un)commentary, Benjamin przygląda się kwestiom, które na szerszą skalę wpływają na naszą kulturę. Mamy szybki utwór napędzany kinetyczną ręczną perkusją i kaskadową grą gitary, „Hipocrite” daje upust swojej frustracji w stosunku do ludzi, którzy „chodzili do luksusowych szkół, ale jedyne, czego się nauczyli, to mówić”. „Wraz z pojawieniem się mediów społecznościowych modne stało się mówienie o tym, co wszyscy powinni robić i jak powinni żyć” – mówi Benjamin. „Problem polega na tym, że nikt nie pokazuje momentów, w których nie udaje mu się zrobić tego o czym głosi – naprawdę często łatwiej powiedzieć, niż zrobić”.

Z piosenki na piosenkę na (Un)commentary, Benjamin pokazuje, że potrafi wydobywać ogromne uczucia z najbardziej zawiłych szczegółów - umiejętność godna artysty, którego najwcześniejszym aspiracją było zainspirowanie dzieci w wieku licealnym do obsesyjnego pisania jego tekstów w swoich zeszytach. Wychowany głównie w Phoenix, po raz pierwszy zdał

sobie sprawę z transformacyjnego potencjału pisania piosenek, studiując „Cat's in the Cradle” Harry'ego Chapina na obozie letnim w wieku 12 lat. „Czytałem słowa ze śpiewnika i pomyślałem: „Ta piosenka to jest naprawdę głęboki komentarz na temat dynamiki ojca i syna oraz tego, jak to się rozgrywa”, co skłoniło mnie do ponownego rozważenia mojej relacji z własnym tatą” — wspomina. W ciągu kilku lat nauczył się grać na gitarze i wkrótce zaczął podróżować do Los Angeles i Wielkiej Brytanii na sesje pisania piosenek – zwrot wydarzeń, który doprowadził do zawarcia pierwszego kontraktu płytowego, gdy był jeszcze nastolatkiem. Po rozwiązaniu tamtej umowy, Benjamin zaczął grać koncerty DIY na parkingach przed koncertami Shawna Mendesa i Troye Sivan, drastycznie powiększając swoją liczbę fanów i podpisując kontrakt z Atlantic Records na początku 2018 roku. Certyfikowany mixtape, który zawiera „Let Me Down Slowly” wraz z hitami, takimi jak „Water Fountain” (piosenka chwalona przez m.in. głównego krytyka muzyki popularnej „New York Timesa”, Jona Parelesa). Wydany w maju 2020 roku jego pełnometrażowy debiut „These Two Windows” umocnił jego reputację jako bardzo oryginalnego autora piosenek, a Billboard stwierdził, że Benjaminowi „udaje się wyróżnić dzięki temu, że jego teksty brzmią jak rozmowa od serca do serca – prawie tak jakbyś siedział z nim w salonie o 3:00 nad ranem po nocy spędzonej poza domem, a on wylewa na ciebie swoją duszę.”

Benjamin, prawdziwie niespokojny, kreatywny umysł, podjął się ostatnio monumentalnego zadania ponownego nagrania wszystkich (Un)commentary w języku chińskim. „Zacząłem uczyć się chińskiego w szóstej klasie, a tłumaczenie moich piosenek to coś, co zawsze chciałem robić – to po prostu sposób na dotarcie do większej liczby osób” – mówi. I w duchu budowania więzi, Benjamin ma nadzieję, że (Un)commentary może dać innym poczucie solidarności w chaotycznych czasach i być może zainspiruje ich do bardziej rozważnego życia. „Pod koniec dnia tak naprawdę nie wiem zbyt wiele— wiem tylko, że dobrze jest zadawać pytania” — mówi. „Dobrze jest zastanowić się i powiedzieć sobie: „Czy to w porządku? Czy to właśnie powinienem robić?”. Mam nadzieję, że ludzie zwrócą uwagę na pytania, które zadaję na tym albumie, i może przestaną patrzeć w głąb siebie i zadawać także sobie pytania.


Możliwość uczestnictwa w imprezie może podlegać szczególnym warunkom w zależności od przepisów prawa, które będą obowiązywały w dniu jej organizacji. Każdy uczestnik powinien na bieżąco śledzić aktualizacje dotyczące zasad uczestnictwa w wydarzeniach z publicznością.

Należy również mieć na uwadze fakt, iż organizator i/lub artyści mogą wprowadzać szczególne zasady uczestnictwa w imprezie, o których uczestnicy zostaną poinformowani przed datą wydarzenia. Nie zastosowanie się do określonych warunków uczestnictwa w imprezie może skutkować odmową wpuszczenia uczestnika na teren imprez.

Do takich warunków mogą należeć między innymi:
- wymóg przedstawienia dowodu pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19;
- wymóg przedstawienia dowodu na bycie ozdrowieńcem, który przeszedł chorobę COVID-19;
- wymóg posiadania negatywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-COV-2.

The possibility of participating in the event may be subject to special conditions, depending on the legal provisions that will be in force on the date of its organisation. Each participant should keep up-to-date with updates on the rules of participation in events with the audience.

It should also be borne in mind that the organiser and / or artiste may introduce specific rules for participation in the event, which participants will be informed about before the event date. Failure to comply with the specified conditions of participation in the event may result in refusal to admit the participant to the event area.

Such conditions may include, but are not limited to:
- the requirement to provide evidence of full vaccination against COVID-19;
- the requirement to provide evidence of being a convalescent COVID-19 survivor;
- presenting a negative test result for the presence of the SARS-COV-2 virus.

Artist: Alec Benjamin
Bilety na Alec Benjamin

Wyszukiwane hasła

 • Alec Benjamin Warszawa
 • Bilety Alec Benjamin
 • Alec Benjamin Warszawa
 • Alec Benjamin Warszawa bilety
 • Alec Benjamin bilety Warszawa 14.07.2022
 • Bilety Alec Benjamin Klub Stodoła
 • Koncert w Klub Stodoła Alec Benjamin
 • Koncert Alec Benjamin bilety
 • Alec Benjamin Klub Stodoła bilety
Add to calendar Show on map
Add to Ticket Alert
More
Buy a collector’s ticket:
Bilety kolekcjonerskie - Alec Benjamin
How to buy a tickets?
 1. Choose the number of tickets automatically or from the map view.
 2. Choose ticket type (electronic, collector's, standard).
 3. You have to finalize your order within 10 minutes after adding tickets to the shopping basket.
 4. If you want to finish shopping and go to the checkout, click „Finalize the order”.
 5. Follow steps in the shopping basket to finalize a purchase.
 6. On the e-mail address you provided you will receive information about order status.
Bilety kolekcjonerskie - Alec Benjamin
Your shopping basket is empty
Other concerts in Klub Stodoła
Buy a ticket
T.Love - bilety
T.Love
Tickets from 110 PLN
Buy a ticket
KALEO - bilety
KALEO
Tickets from 129 PLN
Buy a ticket
YES - bilety
YES
Tickets from 179 PLN
Buy a ticket
5'nizza - bilety
5'nizza
Tickets from 120 PLN
Buy a ticket
Lamb Of God, Kreator - bilety
Lamb Of God, Kreator
Tickets from 189 PLN
Buy a ticket
Trivium + Heaven Shall Burn - bilety
Trivium + Heaven Shall Burn
Tickets from 189 PLN
Buy a ticket
Masego: Studying Abroad Tour - bilety
Masego: Studying Abroad Tour
Tickets from 120 PLN
Buy a ticket
Anthrax - bilety
Anthrax
Tickets from 155 PLN
Buy a ticket
Bomba Estéreo - Deja World Tour - bilety
Bomba Estéreo - Deja World Tour
Tickets from 109 PLN
Buy a ticket
All Them Witches - bilety
All Them Witches
Tickets from 100 PLN
Buy a ticket
Wojtek Cugowski - “NIE CZEKAJ NA ZNAK” - KONCERT PREMIEROWY - bilety
Wojtek Cugowski - “NIE CZEKAJ...
Tickets from 65 PLN
Buy a ticket
Joe Satriani - bilety
Joe Satriani
Tickets from 180 PLN
Buy a ticket
Raz, Dwa, Trzy - 30 lat jak jeden koncert! - bilety
Raz, Dwa, Trzy - 30 lat jak j...
Tickets from 99 PLN
Buy a ticket
Kodaline - Our Roots Run Deep Tour - bilety
Kodaline - Our Roots Run Dee...
Tickets from 130 PLN
Buy a ticket
Warsaw Summer Jazz Days 2022 - dzień 2 - bilety
Warsaw Summer Jazz Days 2022 ...
Tickets from 150 PLN
Buy a ticket
Basia - bilety
Basia
Tickets from 119 PLN
Buy a ticket
Edyta Geppert - bilety
Edyta Geppert
Tickets from 119 PLN
Buy a ticket
Lady Pank - 40-lecie - bilety
Lady Pank - 40-lecie
Tickets from 110 PLN
Buy a ticket
Ikony Jazzu / John McLaughlin & The 4th Dimension - bilety
Ikony Jazzu / John McLaughlin...
Tickets from 250 PLN
Buy a ticket
Dziwna Wiosna - bilety
Dziwna Wiosna
Tickets from 59 PLN
Buy a ticket
VV - bilety
VV
Tickets from 129 PLN
Buy a ticket
Dżem - bilety
Dżem
Tickets from 110 PLN
Buy a ticket
Bullet For My Valentine - bilety
Bullet For My Valentine
Tickets from 199 PLN
Buy a ticket
Ania Dąbrowska - The Best Of - bilety
Ania Dąbrowska - The Best Of
Tickets from 89 PLN
Buy a ticket
Lost Frequencies - bilety
Lost Frequencies
Tickets from 149 PLN
Buy a ticket
Calum Scott - bilety
Calum Scott
Tickets from 149 PLN
Buy a ticket
Milky Chance - bilety
Milky Chance
Tickets from 129 PLN
Buy a ticket
Maksim Galkin - bilety
Maksim Galkin
Tickets from 319 PLN
Buy a ticket
PRIMUS – A Tribute To Kings - bilety
PRIMUS – A Tribute To Kings
Buy a ticket
MICHAEL PATRICK KELLY B.O.A.T.S European Tour - bilety
MICHAEL PATRICK KELLY B.O.A.T...
Tickets from 159 PLN
Buy a ticket
Tove Lo - bilety
Tove Lo
Tickets from 121 PLN
Buy a ticket
Król - bilety
Król
Tickets from 69 PLN
Buy a ticket
Einstürzende Neubauten - bilety
Einstürzende Neubauten
Tickets from 169 PLN
Buy a ticket
Dżem - bilety
Dżem
Tickets from 110 PLN
Buy a ticket
Counting Crows - bilety
Counting Crows
Tickets from 140 PLN
Buy a ticket
Happysad - bilety
Happysad
Tickets from 110 PLN
Buy a ticket
Biffy Clyro - bilety
Biffy Clyro
Tickets from 129 PLN
Buy a ticket
Warsaw Summer Jazz Days 2022 - dzień 3 - bilety
Warsaw Summer Jazz Days 2022 ...
Tickets from 150 PLN
Buy a ticket
Warsaw Summer Jazz Days 2022 - dzień 4 - bilety
Warsaw Summer Jazz Days 2022 ...
Tickets from 150 PLN
Buy a ticket
Katatonia + Solstafir - bilety
Katatonia + Solstafir
Tickets from 129 PLN
Buy a ticket
Luxtorpeda - bilety
Luxtorpeda
Tickets from 70 PLN
Buy a ticket
Warsaw Summer Jazz Days 2022 - dzień 1 - bilety
Warsaw Summer Jazz Days 2022 ...
Tickets from 150 PLN
Kodaline - Our Roots Run Deep Tour - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kodaline - Our Roots Run Deep Tour
43 seconds ago