Koncerty w Warszawie - październik 2022. Przegląd najciekawszych wydarzeń w stolicy

11 October 2022

Koncerty w Warszawie w październiku 2022. Na jakie wydarzenia warto się wybrać w nadchodzących tygodniach? Przygotowaliśmy dla Was podsumowanie jesiennych występów w stolicy, których zdecydowanie nie można przegapić. Bilety dostępne w TicketClub Polska.

Twórcy hitu "In the Shadows"

The Rasmus to muzyczna wizytówka Finlandii, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Grupa powstała w 1994 i ma na swoim koncie 10 albumów, spośród których ostatni, zatytułowany "Rise", ujrzał światło dzienne we wrześniu 2022. Zespół koncertował w Polsce wiele razy, odwiedzając m.in. warszawską Stodołę. Tym razem fińska formacja zagra w Proximie, a wydarzenie odbędzie się już 12 października. Podczas koncertu w stolicy z pewnością nie zabraknie największych hitów Finów oraz utworu "Jezebel", który The Rasmus zaprezentował w tym roku na 66. Konkursie Piosenki Eurowizji w Turynie, plasując się na 21 miejscu. Swoim brzmieniem piosenka nawiązuje do szczytu popularności artystów, w latach 2003-2008.

Melancholijny rock z Irlandii

Tych, którym udzielił się już melancholijny jesienny nastrój, bez wątpienia ucieszy wiadomość o październikowym koncercie Kodaline w Warszawie. Irlandzki kwartet rockowy, opierający swoją twórczość na fuzji indie-rocka i folku w stylu Mumford & Sons czy Bombay Bicycle Club, zagra w stolicy już 18 października. Grupa pochodząca z przedmieść Dublina chwilę wcześniej wyda swój najnowszy, piąty album "Our Roots Run Deep", nagrany na żywo w dublińskim Olympia Theatre. Warto przypomnieć, że zespół ma na swoim koncie szereg hitów, w tym kompozycję "All I Want", która zagościła w 9 sezonie serialu "Grey's Anatomy". Tego utworu pewnie nie zabraknie już 18 października w Klubie Stodoła.

Verka Serduchka z podziękowaniem dla Polaków

Wśród październikowych koncertów w Warszawie nie zabraknie także gwiazdy Eurowizji z 2007 roku! 21 października w Stodole swoje energetyczne show zaprezentuje Verka Serduchka, dając jednocześnie wyraz wdzięczności Polsce, która stała się tymczasowym domem dla setek tysięcy jej rodaków. Pod pseudonimem Verki kryje się Andrij Mychajłowycz Danyłko, ukraiński aktor komediowy, piosenkarz i satyryk, mogący pochwalić się honorowym tytułem Ludowego Artysty Ukrainy. Dotychczas artysta sprzedał ponad 600 000 płyt. Jako drag queen Verka Serduchka występuje od 1989 roku. Największą popularność przyniósł mu eurowizyjny hit "Dancing Lasha Tumbai", zaśpiewany w czterech językach. Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 roku, Verka wykonała piosenkę ze słowami „I want to see Russia goodbye” i zmieniła tytuł utworu na „Dancing Russia Goodbye”.

Rockowy pazur na niełatwe czasy

W drugiej połowie października w stolicy wystąpi formacja Happysad. Koncert odbędzie się w ramach jesiennej trasy ZWIERZ TOUR. Ekipa ze Skarżyska-Kamiennej zagra w Klubie Stodoła nowy utwór oraz specjalny zestaw piosenek. Ten pierwszy miał swoją premierę 7 października. Piosenkę “ZWIERZ” promuje najnowszy, dający do myślenia teledysk, stanowiący komentarz zespołu do wydarzeń bieżących, które w odczuciu grupy stają się dowodem na przyspieszający w okrutnym tempie rozpad człowieczeństwa. Zwracając uwagę na trudne czasy, w jakich żyjemy, Happysad przygotował dla fanów utwory nieokiełznane, energiczne, głośne, pozwalające wykrzyczeć, wyrzucić z siebie lęk, obawę i strach. Na żywo będzie można je usłyszeć już 20 października w Klubie Stodoła. Wcześniej formacja zagra także m.in. w Krakowie oraz Łodzi.

64. święto jazzu

W tym roku mijają 64 lata od pierwszej edycji festiwalu Jazz Jamboree, która odbyła się w 1958 roku w warszawskiej Stodole. W trakcie ponad sześciu dekad swojego istnienia wydarzenie gościło najwybitniejszych jazzmanów z całego świata, wśród których warto wskazać m.in. Milesa Davisa, Raya Charlesa, Theloniousa Monka oraz Dizzy’ego Gillespiego. Jazz Jamboree to dziś marka ceniona na całym świecie, będąca także synonimem ogólnopolskiego święta jazzu. W tym roku wszyscy miłośnicy gatunku będą celebrować ten czas w dniach27 - 30 października. Przed warszawską publicznością zaprezentują się m.in. Krzysztof Ścierański i Goście, Enzo Favata, Ben LaMar Gay Quintet Ben LaMar Gay Quintet, Kassa Overall Quartet oraz Lizz Wright. A wszystko to tradycyjnie przy ul. Batorego 10.

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

Wydarzenia, które mogą Cię zainteresować

12.10.2024 | Tickets from 100 PLN
Happysad “Pierwsza Pro...
Klub Studio, Kraków
17.10.2024 | Tickets from 139 PLN
Happysad
Klub Stodoła, Warszawa
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
28 minutes ago