The Rasmus - bilety

The Rasmus

Finlandzka grupa prezentująca muzykę z gatunków: rock, pop, rock alternatywny, indie rock i rock alternatywny. Muzycy odnieśli sukces na skalę światową — ich utwór „In the Shadows” stał się hitem na całym globie, jest bardzo często odtwarzany przez stacje radiowe i telewizje muzyczne.

Prezentowane ceny biletów odnoszą się do zakupu w punkcie biletowym TicketClub Polska w Klubie Stodoła. W przypadku zakupów online, do ceny biletu doliczana jest opłata serwisowa.


Zespół powstał w 1994 roku, stworzyło go czterech muzyków z Helsinek: Lauri Ylönen — lider zespołu, wokalista i autor tekstów, Aki Markus Hakala (perkusista), Pauli Rantasalmi (gitarzysta) oraz Eero Heinonen (basista). W 1995 roku zespół zaprezentował swój pierwszy singiel „1st" i w krótkim czasie podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Finland.

Chcesz zobaczyć, jak muzycy występują na żywo? Kup bilety na The Rasmus!

W maju 1996 roku do rąk fanów trafił debiutancki krążek zespołu o nazwie „Peep", płyta w krótkim czasie odniosła komercyjny sukces i okryła się złotem. Muzycy bardzo dużo wtedy koncertowali — w czasie 12 miesięcy występowali przed swoimi fanami ponad 100 razy. W 1997 roku w sprzedaży był już dostępny kolejny album The Rasmus, zatytułowany „Playboys". Płyta zdobyła złoty status, a muzycy zostali wyróżnieni fińską nagrodą Grammy.

Wielka sława

W 2003 roku ukazał się album „Dead Letters", zawierający utwory utrzymane w typowym nastroju dla The Rasmus — melodyjne i klimatyczne kompozycje rockowe, z mocną gitarą i silnym wokalem. Singiel promujący wydawnictwo „In the Shadows", ekspresowo podbił listy przebojów na całym świecie. Płyta przyniosła grupie wiele nagród i rozeszła w nakładzie ponad 1,5 miliona egzemplarzy.

Pod koniec 2004 roku w sklepach muzycznych można było kupić składankę The Rasmus „Hellofacollection". Zawiera kompozycje wybrane z trzech pierwszych płyt zespołu. Premierowe nagrania nowego albumu „Hide From The Sun" były dostępne dopiero we wrześniu 2005 roku, poprzedzał ją utwór „No Fear", już na starcie trafił na pierwsze miejsca fińskich list przebojów. Aranżację wydawnictwa współtworzyli muzycy z Apocalyptiki.

Bilety na The Rasmus to wielka gratka dla fanów. Zdobądź je!

“In the Shadows” – najbardziej znany przebój fińskiej kapeli, właśnie obchodzi swoje 15-lecie. Z tej okazji The Rasmus rusza w trasę Dead Letters Tour 2019, nawiązującej do kultowego krążka “Dead Letters”. To właśnie na nim znalazł się dobrze znany kawałek, który przyniósł im międzynarodową sławę i z marszu podbił listy przebojów na całym świecie. Świętując 15-lecie albumu zespół zagra na żywo w wielu miastach Europy, w tym również w Polsce. Koncerty The Rasmus odbędą się w kilku polskich miastach, więc warto trzymać rękę na pulsie i zamówić bilet jak najszybciej.

Kult - Trasa Pomarańczowa 2024 - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Kult - Trasa Pomarańczowa 2024
36 minut temu