Asaf Avidan - Anagnorisis Tour w Klub Kwadrat - 07.04.2022 - Kraków Thursday, 07 April 2022 | Klub Kwadrat, Kraków

start date: 20:00 / opening hour: 7 p.m.
MIEJSCE STOJĄCE - PRZEDSPRZEDAŻ TicketClub.pl - Bilety - Informacje
miejsce stojące, Dostępne do: 06 April 2022 23:59
139.00 PLN
Choose the number of tickets:
miejsce stojące, Dostępne do: 06 April 2022 23:59


MIEJSCE STOJĄCE - W DNIU KONCERTU TicketClub.pl - Bilety - Informacje
miejsce stojące, Dostępne od: 07 April 2022 00:00
Obecnie niedostępne
 
 
 

Asaf Avidan - Anagnorisis Tour Thursday, 07 April 2022 / Klub Kwadrat, Kraków - Event description:

Szanowni Państwo,

informujemy, że koncerty Asafa Avidana w Warszawie oraz w Krakowie zostały przełożone i odbędą się w nowych terminach.

- 8 lutego 2021 / 26 września 2021, Klub Kwadrat (Kraków) → 7 kwietnia 2022

- 10 lutego 2021 / 25 września 2021, Klub Proxima (Warszawa) → 9 kwietnia 2022

Wszystkie dotychczas zakupione bilet automatycznie zachowują swoją ważność dla nowych dat! Miejsca oraz godziny wydarzeń pozostają niezmienne.

Do zobaczenia w kwietniu 2022!


Asaf Avidan w kwietniu 2022 wystąpi w Warszawie oraz w Krakowie! Artysta zaprezentuje materiał z najnowszego albumu „Anagnorisis”

Asaf Avidan powraca do Polski! Artysta obdarzony wyjątkowym głosem o hipnotyzującej barwie już w kwietniu 2022 wystąpi w Krakowie oraz Warszawie. Izraelska gwiazda rocka, folku i bluesa zaprezentuje materiał z najnowszego albumu "Anagnorisis”, który zapowiadają single „Earth Odyssey” oraz „Lost Horse”.

Anagnorisis to termin literacki ukuty przez Arystotelesa, określający nagłą chwilę rozpoznania, jakiego doświadczyć może postać. Oznacza moment, w którym poprzez odsłonięcie ukrytego wcześniej elementu fabuły, bohater zmierza się ze swoją prawdziwą tożsamością, przekraczając granicę ignorancji i zmierzając w kierunku wiedzy.

Po 10-letnim cyklu systematycznego koncertowania, zbliżający się do swoich 40. urodzin Asaf Avidan postanowił zrobić sobie co najmniej roczną przerwę od występów, by zastanowić się nad swoim życiem, karierą oraz sztuką. Wokalista zapragnął doświadczyć czasu i przestrzeni w inny sposób, niż w trakcie minionych lat. Avidan wybrał w tym celu stary wiejski dom we Włoszech, który następnie przekształcił w studio nagraniowe oraz swoiste miejsce odosobnienia. Jak sam przyznał, otaczały go tam zielone pola i gaje oliwne, dużo niebieskiego nieba, a także cisza i spokój.

Podczas gdy poprzednie albumy artysty, takie jak "Different Pulses" czy "The Reckoning" powstały w ciągu kilku tygodni, tym razem było inaczej. Otaczająca go natura i cisza zaczęły przenikać sztukę, a sprawy zaczęły wymagać czasu. "Pamiętam, jak uczyłem się ścinać gałązki oliwne, aby przygotować drzewa na przyszły rok. Byłem zdumiony, widząc, jak dużo trzeba ich ściąć, by drzewo mogło rozwijać się lepiej. Miejscowi rolnicy uświadomili mi, że dzięki wycinaniu tych gałęzi, do wnętrza drzew dociera więcej powietrza, więcej słońca, co czyni je silniejszym i bardziej odpornym na pasożyty i choroby. Próbowałem zrobić to samo z moimi piosenkami. Wyciąć, przyciąć i usunąć duże części, by wykorzystać energię to wyhodowania silniejszych korzeni i mocniejszej struktury. Poświęcić trochę czasu i pozwolić, by piosenka urosła naturalnie” – przyznał w jednej z najnowszych wypowiedzi Asaf Avidan.

W trakcie pracy nad albumem, Asaf Avidan, znudzony dotychczasowymi muzycznymi inspiracjami, sięgnął po pozornie zaskakujące gatunki, jak hip-hop lat 90., pop oraz muzykę gospel. Jak przyznał, słuchał w tym czasie m.in. Toma Yorke'a, Davida Bowiego, Old School Jazzu, a nawet współczesnego popu, jak chociażby Billie Eilish czy Kanyego Westa.

Asaf Avidan zadecydował, że na płycie będzie można usłyszeć wyłącznie jego głos - zarówno jako główny wokal, jak i wokale wspierające. Artysta zarejestrował w tym celu swój głos wielokrotne, aby uzyskać efekt pracy wielu osób - od falsetu, przez teatralny baryton, aż po jego słynny androgyniczny śpiew. Wszystkie te emocje i techniki spotkały się, by podkreślić złożoność i bogactwo każdej chwili życia.

Do pracy nad nowym albumem artysta zaprosił swojego dawnego muzycznego kompana, Tamira Muskata (producenta "Different Pulses" i "Gold Shadow"). W związku z pandemią koronawirusa, artyści zostali zmuszeni do pracy na odległość - Tamir pozostał w Tel Awiwie, a Asaf we Włoszech. Tętniące życiem odgłosy Tel Awiwu oraz cisza włoskiej wsi nadały albumowi swoiste napięcie i bogactwo, stanowiące odzwierciedlenie istoty tego projektu.

Prawdziwą Anagnorisis tego albumu jest fakt, że niejasność, złożoność, wielość i zamieszanie są częścią prawdziwej struktury naszego istnienia. Poszukiwania Asafa Avidana, by opisać swoje jedyne prawdziwe "ja", prowadzą do niekończącego się wiru zmieniających się przypływów i prądów, a wszystkie z nich to on.

Na okładce nowego albumu Asafa Avidana znalazły się bezkształtne plamy o żywych kolorach, uporządkowane na czarnym tle. Podczas gdy artysta wykorzystuje te wybuchy mocnych kolorów do zaprezentowania siebie, w rzeczywistości leży w ich czarnym i tajemniczym negatywie. Kolory i nasze osobowości, które pokazujemy światu nie są nami, jednak dzięki nim możemy stworzyć wyraźniejszy kształt tego, co nami jest.

Album „Anagnorisis” to siódmy album w karierze artysty, w tym czwarty wydany solowo. Nowa płyta będzie następczynią wydanego w 2017 r. "The Study on Falling", który odniósł w naszym kraju wielki sukces.

Artist: Asaf Avidan
Bilety na Asaf Avidan

Wyszukiwane hasła

 • Asaf Avidan Kraków
 • Bilety Asaf Avidan
 • Asaf Avidan Kraków
 • Asaf Avidan Kraków bilety
 • Asaf Avidan bilety Kraków 07.04.2022
 • Bilety Asaf Avidan Klub Kwadrat
 • Koncert w Klub Kwadrat Asaf Avidan
 • Koncert Asaf Avidan bilety
 • Asaf Avidan Klub Kwadrat bilety
Add to calendar Show on map
Add to Ticket Alert
More
Buy a collector’s ticket:
Bilety kolekcjonerskie - Asaf Avidan - Anagnorisis Tour
How to buy a tickets?
 1. Choose the number of tickets automatically or from the map view.
 2. Choose ticket type (electronic, collector's, standard).
 3. You have to finalize your order within 10 minutes after adding tickets to the shopping basket.
 4. If you want to finish shopping and go to the checkout, click „Finalize the order”.
 5. Follow steps in the shopping basket to finalize a purchase.
 6. On the e-mail address you provided you will receive information about order status.
Bilety kolekcjonerskie - Asaf Avidan - Anagnorisis Tour
Your shopping basket is empty
Dżem - zdjęcie główne wydarzenia

The fan bought a ticket for
Dżem
2 minutes ago