Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół Ewangelicko-Augsburski zlokalizowany jest w Bydgoszczy, należy do diecezji pomorsko-wielkopolskiej. Początki działalności kościoła sięgają czasów niemieckiego teologa – Marcina Lutra i jego reformacji.

plac Zbawiciela 2, 85-058 Bydgoszcz

Wydarzenia w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Pierwsze starania o utworzenie parafii podjęte były tuż po odzyskaniu niepodległości. To ks. Józef Mamica, kapelan Wojska Polskiego rozpoczął działania w tym kierunku. Dzięki jego działalności w 1922 roku podczas spotkania organizacyjnego podjęto uchwałę o założeniu nowej parafii. Z uwagi na brak własnego kościoła, do 1939 roku nabożeństwa odbywały się w kościele staroluterskim. Niestety, wieloletnia działalność parafii została przekreślona w wyniku wybuchu II wojny światowej – jej działalność została wręcz zakazana. Pierwsze powojenne nabożeństwo odbyło się dopiero w 1945 roku. W tym samym czasie odzyskano również kościół Chrystusa. Przez lata działalności zmieniali się proboszczowie parafii – każdy z nich dbał o rozwój kościoła i jego wiernych. Parafia bydgoska jest miejsce, w którym kwitnie nie tylko życie religijne, ale i kulturowe. Organizowane są tu liczne spotkania młodzieżowe, kontakty ekumeniczne, koncerty oraz uroczystości o zasięgu nie tylko diecezjalnym, ale i ogólnopolskim.

Koncerty w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Na terenie kościoła odbywają się liczne, klimatyczne koncerty. Do tej pory odbył się m.in. Koncert Zacznijmy od Bacha oraz LABORATOIRE DE LA MUSIQUE. Duże zainteresowanie wśród wiernych jak i innych mieszkańców Bydgoszczy sprawiło, że władze kościoła planują kolejne koncerty m.in. „The 3 Tenors & Soprano” – Włoska Gala Operetkowa. Śledź uważnie wydarzenia organizowane w kościele oraz nie przegap wyjątkowych koncertów, które przeniosą Cię w inny świat muzyki.

Bilety Kościół Ewangelicko-Augsburski

Zajrzyj na stronę serwisu TicketClub.pl, i sprawdź wszelkie niezbędne informacje związane z kalendarium wydarzeń w kościele ale też informację na temat organizowanych wydarzeń! W serwisie możesz szybko i bezproblemowo zakupić bilety na wydarzenie.

Carbon Based Lifeforms live in concert - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Carbon Based Lifeforms live in concert
6 minut temu