Sport - bilety

Bilety na wydarzenia sportowe

Sport to bardzo popularna forma aktywności człowieka. Dzięki niej ludzie doskonalą swoją sprawność fizyczną, współzawodniczą z innymi i doskonale się bawią. Sport jest uważany za bardzo wartościową sprawę, która przyczynia się do dobrej kondycji fizycznej i psychicznej człowieka. W szkołach przykłada się dużą wagę do sprawności fizycznej dzieci. W Polsce znane są różne dyscypliny sportowe, do najchętniej uprawianych należy: piłka nożna, bieganie, siatkówka, lekkoatletyka, piłka ręczna,tenis ziemny oraz koszykówka. Polacy także chętnie kibicują, dlatego bilety na wydarzenia sportowe są poszukiwane.

Piłka nożna jest bardzo popularnaw naszym kraju. Mecze jednoczą przed telewizorami i na stadionach wielkie rzesze fanów, przychodzą całe rodziny, od najmłodszych, po zaawansowanych wiekiem. Warto wiedzieć, że piłka nożna należy do najbardziej lubianych sportów na świecie, może poszczycić się aż 4 miliardami wiernych fanów. Jako dyscyplina olimpijska funkcjonuje od 1900 roku, w 2009 roku we wszystkich piłkarskich rozgrywkach wzięło udział 265 milionów zawodników, a także 5 milionów sędziów zrzeszonych w FIFA. Chcesz zobaczyć dobry mecz? Kup wcześniej bilety na wydarzenia sportowe!

W meczu piłkarskim biorą udział dwie rywalizujące ze sobą drużyny. Celem zawodników jest strzelenie bramki, zwycięża ta grupa, która w regulaminowym czasie gry (dwóch połowach po 45 minut każda) zdobędzie więcej bramek.

Mecze piłkarskie rozrywane są na boisku pokrytym murawą. Jego rozmiary to: od 45m do 90 m szerokości i długości od 90 m do 120 m, pole gry nie może być kwadratowe. Od 14 marca 2008 roku wprowadzono zasadę, że każde nowe boisko powinno mieć 105 metrów długości i 68 metrów szerokości. Decyzję o tym przepisie podjął Komitet Wykonawczy FIFA. Drużyna piłkarska liczy 11 zawodników i 7 zawodników rezerwowych. W finałach mistrzostw świata i mistrzostw Europy zawodników jest 12. Wśród graczy wyróżnić można napastników, pomocników, obrońców oraz bramkarza.

Zdobądź bilety na wydarzenia sportowe!

Muzyczny Kazimierz: LADY PANK, Dziwna Wiosna, The Freuders - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Muzyczny Kazimierz: LADY PANK, Dziwna Wiosna, The Freuders
18 minut temu