Kościół Św. Katarzyny

Kościół św. Katarzyny to najstarszy kościół parafialny zlokalizowany na Starym Mieście w Gdańsku.

ul. Profesorska 3, 80-856 Gdańsk

Wydarzenia w Kościół Św. Katarzyny

Kościół powstał w latach 1227 – 1239. Fundatorami jego budowy byli książęta Pomorza Gdańskiego. Już kilkadziesiąt lat później – po 1379 roku zadecydowano o jego rozbudowie. W latach 1555-1945 należał do protestantów. Patronką kościoła jest św. Katarzyna Aleksandryjka z Egiptu. Jeśli chodzi o architekturę kościoła to kościół posiada 76 m wieżę, która jest zwieńczona barokowym hełmem autorstwa Jacoba van den Blocka z 1634. We wnętrzu znajdują się obrazy artystów takich jak Antona Mollera czy Izaaka van den Blocka. Postanowiono umieścić w nim również barokowe epitafia i płytę nagrobną astronoma Jana Heweliusza. Bardzo ważnym zabytkowym elementem świątyni jest obraz Matki Boskiej Bołszowieckiej, który został przeniesiony do kościoła po II wojnie światowej z Sanktuarium w Bołszowcach.

Koncerty w Kościół Św. Katarzyny

Kościół stawia nie tylko na rozwój duchowny swoich wiernych, ale i kulturalny. Na jego terenie organizowane są liczne koncerty i wydarzenia kulturalne. W kościele odbywają się liczne koncerty Elfowa Orkiestra Św. Mikołaja, Kolędy Świata a także Włoska Gala Operowa 3 Tenors&Soprano. W świątyni odbył się również koncert Alleluja dla Jana Pawła II bądź też Mendelssohn i wiele innych.

Bilety Kościół Św. Katarzyny

Jeśli nie chcesz przegapić ważnego wydarzenia w Kościele Św. Katarzyny – śledź kalendarium wydarzeń znajdujące się na stronie TicketClub.pl! Dodatkowo, jeśli będziesz chciał wziąć udział w wybranym wydarzeniu możesz zakupić bilety bez wychodzenia z domu.

Snatam Kaur - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Snatam Kaur
3 minuty temu