Sporty walki - bilety

Sporty walki bilety

Sporty walki stają się w Polsce bardzo popularne. Na pewno wiele zawdzięczają filmom, w których główni bohaterzy z łatwością dają sobie radę z groźną grupą napastników i pokonują ją w mgnieniu oka. Któż nie chciałby być jak oni? Obecnie przybywa klubów, w których można spróbować boksu, judo czy MMA, a nieustannie dochodzą nowe dyscypliny, których wcześniej nie znaliśmy. Sporty te uprawiają zarówno ci, którzy marzą o wielkich sportowych sukcesach i sławie, jak i ci, którzy szukają jedynie metody na pozbycie się stresu i zmęczenia psychicznego. Dzisiaj pracownicy wielkich korporacji nie chcą być tylko wyelegantowanymi facetami, marzą o tym, by wyglądać i czuć się jak prawdziwi wojownicy. Kiedyś chodziło się do klubu, by nauczyć się bić i chwytać napastnika, tak, by powalić go na ziemię. Ci, którzy kiedyś intensywnie trenowali sztuki walki i umieli rozsądnie pokierować swoją karierą, świętują dziś tryumfy na wielkich arenach. Ci mniej rozważni stali się także królami, ale więziennych spacerniaków i okryli się sławą, ale w półświatku przestępczym.

Bilety na gale sztuk walki, bilety na sporty walki

Po latach sytuacja się diametralnie zmieniła. Kluby, w których uczy się sztuk walki, mają wielu klientów, którzy często są poważnymi postaciami biznesu i polityki. Wielość proponowanych sportów jest ogromna, można poznawać tajniki np. capoeira, wushu, brazylijskiego jiujitsu, muay thai, valetudo czy krav maga. Znaleźć można nauczycieli najbardziej egzotycznych sztuk walk. Warto wiedzieć, że przy okazji poznaje się i nabywa wiele wiadomości o religii i kraju, z którego dana walka pochodzi. Zwykle uprawianie danej sztuki walki jest także bardzo powiązane z systemem filozoficznym i określonymi wierzeniami, które są zupełnie rozbieżne i najczęściej sprzeczne z wiarą chrześcijańską.

Co ciekawe, w Polsce rozwijają się także systemy walki czerpiące z doświadczeń polskich komandosów, którzy brali udział w międzynarodowych misjach, np. GROM Combat czy BAS-3. Ten system walki został stworzony przez instruktora służb specjalnych Andrzeja Bryla. Byli żołnierze jednostek specjalnych bardzo często oferują takie komercyjne szkolenia. Nie narzekają oczywiście na brak chętnych. Ludzie są bardzo zainteresowani treningiem pod okiem prawdziwego komandosa, a przy okazji usłyszą wiele fascynujących opowieści. Oferta jest zwykle rozszerzona i można skorzystać również (poza zwykłym kursem treningowym) z wypadu na nurkowanie albo weekend survivalowy.

Warto wiedzieć, że sporty walki popularne są także wśród kobiet. Na wielki skok zainteresowania wpłynęła niewątpliwie postać Anny Lewandowskiej. Polska zawodniczka karate osiągnęła wybitne sukcesy sportowe, a poprzez małżeństwo z Robertem Lewandowskim, stała się także jedną z najpopularniejszych polskich celebrytek. Lewandowska uprawia oczywiście nadal sport, w tym karate, jednak jej działalność przeniosła się obecnie na szerokie tory. Celebrytka bierze udział w kampaniach informacyjnych, akcjach społecznych, prowadzi biznes, propaguje zdrowe żywienie i promuje jego suplementy, jest młodą matką, a przy tym wygląda znakomicie. Nie dziwi więc fakt, że ma setki tysięcy fanek, które chcą ją naśladować

Interesuje Cię MMA? Zdobądź bilety na gale sztuk walki!

MMA jest dyscypliną sportową, w której zawodnicy biorą udział w pojedynkach, w których można korzystać z bardzo wielu różnych, dozwolonych technik walki. Turniej MMA jest przede wszystkim widowiskiem sportowym, w którym jest niewiele ograniczeń, jednak wielką wagę przywiązuje się do tego, by uniknąć jakichkolwiek urazów ciała i ryzyka śmierci. Rywalizacja przebiega w parterze i w stójce, możliwe są i dozwolone ciosy pięściami, rzuty, duszenia, kopnięcia i dźwignie. Walki MMA w USA początkowo określane były jako „No Holds Barred” (NHB), co oznacza „bez chwytów zabronionych”. Nazywane są także „walkami bez reguł”, jest to jednak mylące, ponieważ tak jak w każdym innym sporcie, także w tym,zostały jasno określone warunki rywalizacji i pojedynków.

Interesuje Cię MMA? Zdobądź bilety na sport walki!

W mieszanych sztukach walki ma miejsce się tzw. trening przekrojowy, który polega na przygotowaniu do walki w stójce, w zwarciu oraz w parterze, a także wyrabiane są umiejętności przechodzenia pomiędzy tymi dystansami. Zawodnicy spotykają się na typowym ringu bokserskim lub w tzw. klatkach. Napastnicy mają na sobie ubiór składający się z przylegającej koszulki (rushguard) i krótkich spodenek. Dozwolone jest także stosowanie ochraniaczy na kolana, nagolenników i suspensorii. Każdy zawodnik musi także mieć założony w czasie walki ochraniacz na zęby oraz rękawice umożliwiające chwytanie.

Bilety na MMA, bilety na sporty walki to gratka dla fanów!

Historycznie MMA sięga olimpiad greckich, greckiego pankrationu, gdzie stosowano różne techniki z klasycznej sztuki zapasów i pięściarstwa. Powszechnie znane, współczesne sztuki walki mają swój początek w latach dwudziestych XX wieku — wiążą się z brazylijskimi turniejami vale tudo. MMA czerpie wiele także z japońskich zawodów z lat siedemdziesiątych XX wieku, zwanych kakutougi. Intensywny rozwój MMA rozpoczął się w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych, wtedy to w USA zorganizowano pierwszy, oficjalny turniej MMA pod nazwą UFC 1 (1993), a w Japonii powstały organizacje Shooto i Pancrase. Eksplozja światowej popularności MMA nastąpiła po roku 2000. Wraz z nią rozwinął się wielki showbiznes, zawodnicy stali się gwiazdami światowego formatu, idolami, których plakaty wieszane są w pokojach młodzieży. Wielkie gale walki transmitowane były na cały świat przez największe stacje telewizyjne, co zresztą dzieje się po dziś dzień. Zawody w formie MMA odbywają się na całym globie. Do najbardziej słynnych organizacji MMA o międzynarodowym zasięgu należą, oprócz UFC, także ONE Championship i Bellator. Lubisz adrenalinę? Kup bilety na MMA! W Polsce organizuje się turnieje amatorskie MMA (w tym mistrzostwa kraju) oraz gale zawodowe. Największe z nich odbywają się pod szyldem KSW (Konfrontacja Sztuk Walki).

Bilety na sporty walki są poszukiwane, zdobądź je!

Ania Dąbrowska - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Ania Dąbrowska
10 minut temu