Aula Uniwersytetu im. A. Mickiewicza

Aula Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu to neorenesansowy budynek wzniesiony na początku XIX wieku, zgodnie z projektem Edwarda Fürstenaua. Aula zlokalizowana jest przy ul. Świętego Marcina i Henryka Wieniawskiego oraz przy placu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań

Wydarzenia w Aula Uniwersytetu im. A. Mickiewicza

W 1919 roku swoją działalność zaingerowała Wszechnica Piastowska – późniejszy Uniwersytet Poznański, który od 1955 roku przyjął nazwę Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Aula była przeznaczona również do użytku przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, wywodzący się z Uniwersytetu Poznańskiego. Aula była miejsce, w którym w 1946 roku obradował Najwyższy Trybunał Narodowy, który sądził niemieckiego zbrodniarza wojennego Arthura Greisera, na którego wydał wyrok śmierci w ostatniej publicznej egzekucji w Polsce. Aula wyróżnia się doskonałą akustyką – pełni ona również funkcję Sali koncertowej Filharmonii Poznańskiej. Odbywają się na niej również liczne imprezy muzyczne – do najważniejszej można zaliczyć Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego.

Koncerty w Aula Uniwersytetu im. A. Mickiewicza

Do ważnych wydarzeń, które odbyły się w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza można zaliczyć 25-lecie New Musette Quartet, występy zespołów takich jak Stare Dobre Małżeństwo, Kasi Kowalskiej, Michała Szpak, Kult, Krzysztofa Krawczyka, Wilki, Jacek Cygan oraz wielu innych artystów znanych polskiej scenie muzycznej. W auli odbywają się również liczne koncerty – kolęd i pastorałek, muzyki symfonicznej czy też Speaking Concert. Każdego roku występują nowe, znane i lubiane gwiazdy – śledź planowane wydarzenia.

Bilety Aula Uniwersytetu im. A. Mickiewicza

Już dziś zachęcamy do śledzenia kalendarium wydarzeń w Auli Uniwersytetu um. A. Mickiewicza – wybieraj wydarzenia, w których chcesz wziąć udział i kup na nie bilet w TicketClub.pl – szybko, sprawnie oraz całkowicie bezpiecznie.