Disco polo - bilety

Disco polo koncerty 2024 - bilety

Disco polo to nurt popularnej muzyki tanecznej, który powstał w Polsce w latach osiemdziesiątych XX wieku, funkcjonował kiedyś pod nazwą muzyka chodnikowa albo muzyka podwórkowa. Największa popularność disco polo przypada na lata 1995–1997, od 2012 roku obserwuje się nową falę zainteresowania tego rodzajem muzyki. Koncerty disco polo są organizowane we wszystkich miastach, a wykonawcy disco polo zapraszani są na obecnie na najpopularniejsze imprezy w Polsce (np. Sylwester w Zakopanem).

Koncerty :

Disco polo było często obiektem krytyki, piosenkarzom zarzucano niski poziom, krytykowano teksty, wykazując ich naiwność i brak oryginalności. Wskazywano na brak gustu i wyszukanego smaku osób, które lubią disco polo. Fenomen disco polo polega na jego prostocie i uniwersalnej tematyce — utwory są w przeważającej części wesołe i optymistyczne, łatwo wpadają w ucho i nawiązują do emocji, które przeżywa większość ludzi. Piosenki kryją w sobie zwykle przekazy, które są zgodne z przekonaniami i wartościami istotnymi dla publiczności. Największe hity disco polo obecne są w radiu oraz telewizji i trudno o człowieka, który choć raz nie usłyszałby takiej popularnej melodii. Teksty szlagierów disco polo uzyskują często nowy status i zaczynają funkcjonować jako przysłowia i złote myśli.

Bilety na koncerty disco polo są poszukiwane, na takiej imprezie bawią się ludzie wszystkich pokoleń, zarówno młodzi, jak i starzy. Piosenki disco polo zachęcają do zabawy i flirtu, pobudzają do tańca, wiele osób się przy nich znakomicie relaksuje. Od 2012 roku piosenki disco polo emitowane są przez wszystkie stacje telewizyjne. Trzeba również zauważyć, że mimo swej prostoty są przygotowywane i nagrywane przez profesjonalistów, co zdecydowanie wpływa na ich znacznie wyższy niż np. w latach dziewięćdziesiątych poziom.

Piosenki disco polo na kanale You Tube notują miliony odsłon. Bilety na koncerty disco polo największych gwiazd wykupywane są bardzo szybko, na dyskotekach tysiące ludzi tańczy do takich przebojów jak „Jesteś szalona" czy „ Niepokorny los”.

Bilety na koncerty disco polo

Muzyczny Kazimierz: T.LOVE - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Muzyczny Kazimierz: T.LOVE
45 minut temu