Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół Ewangelicko-Augsburski zlokalizowany jest w Katowicach, w diecezji katowickiej.

ul. Warszawska 18, 40-006 Katowice

Wydarzenia w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Wraz z rozbudową miasta Katowice, zwiększała się ilość ewangelików. Na początku XIX wieku było ich jedynie 32 osoby, jednak już w 1855 roku aż 586 osób. W roku, w którym Katowice zyskały prawa miejskie, ewangelików było już 888. Uczęszczali oni do kościoła w Chorzowie –niestety było to dla nic niezwykle niedogodne. Postanowiono rozpocząć starania o utworzenie samodzielnej parafii w Katowicach. Był rok 1853 – już rok później uzyskano zgodę a w 1856 roku prawnie uznano granice parafii. Nowo powstała parafia licząca prawie 500 dusz nie posiadała ani kościoła ani duchownego. Pierwszym księdzem był Gothold Christian Clausnitzer, który nabożeństwa zaczął odprawiać od Wigilii 1854 roku. Pierwsze nabożeństwa odbywały się w hali Huty „Marta”. Nabożeństwa odprawiano w języku polskim, jak i niemieckim. Niestety, od początków działalności parafii sala była zbyt mała – nie mieściła wszystkich wiernych a w tygodniu roboczym w modlitwie wiernym przeszkadzały urządzenia hutnicze. Postanowiono zbudować kościół. W dość krótkim czasie, staraniami parafia udało się wybudować pierwszą samodzielną parafię w Katowicach. W ciągu kolejnych lat kościół ulegał licznym rozbudowom i przemianom. Dzisiaj, z uwagi na jakość wykonania, styl a także zawartość ideową, uznawany jest za jeden z cenniejszych zabytków architektonicznych w Katowicach.

Koncerty w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Na terenie kościoła odbyło się już wiele koncertów w tym: Kolędy Świata, „The 3 Tenors & Soprano”, Festiwal Ars Cameralis, Urodziny Katowic, Barbara Furtuna, Teresa Salgueiro czy też King Krule. To tylko początek planowanych wydarzeń – śledź kalendarium na kolejne tygodnie oraz nie przegap najważniejszego!

Bilety Kościół Ewangelicko-Augsburski

Zaglądając na stronę internetową TicketClub.pl możesz poznać wszelkie niezbędne informacje związane z kalendarium wydarzeń ale też informację na temat występujących artystów w kościele w najbliższym czasie! W serwisie szybko, jak i bezproblemowo kupisz bilety na organizowane wydarzenia.