Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół Ewangelicko-Augsburski zlokalizowany jest przy ul. Kolskiej w Koninie.

ul. Dąbrowskiego 1, 62-500 Konin

Wydarzenia w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Kościół jest pod wezwaniem Świętego Ducha. Przedmieście Kolskie na którym jest zlokalizowany niegdyś zwane było Przedmieściem Świętego Ducha, który był patronem kościoła szpitalnego. W 1801 roku zbudowano nowy kościół drewniany, który w 1824 roku zakupiła gmina luterańska. Obecny kościół znajduje się w nieco innym miejscu. Swoim wyglądem przypominającym styl neoromanizmu nadreńskiego urzeka odwiedzających gości. Jest to jednonawowy kościół wybudowany z nietynkowanej czerwonej cegły. Wnętrze utrzymano w białej kolorystyce oraz oświetlono dużymi, półokrągłymi oknami. W kościele znajduje się chór muzyczny wyposażony w neogotyckie organy, zakupione w 1959 roku, pochodzące z dawnego kościoła ewangelickiego z Polanicy-Zdroju.

Koncerty w Kościół Ewangelicko-Augsburski

Głównym obszarem działalności kościoła jest oczywiście działalność religijną, jednak w jego wnętrzu organizowane są liczne koncerty, które z uwagi na miejsce przybierają wyjątkowy charakter. Niespotykany, wyjątkowy klimat miejsca uzupełnia charakterystyczna akustyka. Śledząc kalendarium wydarzeń mogą Państwo wziąć udział w nadchodzących wydarzeniach, np. koncercie „3 Tenors & Soprano”, na który bilety są już w sprzedaży.

Bilety Kościół Ewangelicko-Augsburski

Jeśli chcesz wziąć udział w jednym z klimatycznych koncertów organizowanych na terenie kościoła, śledź kalendarium wydarzeń na stronie TicketClub.pl. Jak tylko pojawi się wyczekiwane przez Ciebie wydarzenie, również za pomocą wspomnianego serwisu możesz zakupić poszukiwane bilety! Nie przegap okazji.

Max & Iggor Cavalera - zdjęcie główne wydarzenia

Fan kupił bilet na
Max & Iggor Cavalera
27 minut temu